20:50 18 жовтня 2022 р.
Коли в його дитячу кімнату прилетіла крилата ракета, 12-річний Стас спав у ліжку. Уламок від ракети потрапив хлопчику в голову.
Ледь живого Стаса з-під завалів діставали тато та рятувальники. Це було у червні в Грушовасі на Харківщині: вночі росіяни відкрили вогонь по мирному населенню. Одна з ракет поцілила в житловий будинок.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.
Важка черепно-мозкова травма, отримана внаслідок проникаючого поранення із дефектом лобної кістки, завдовжки 8 см – такий діагноз дитині поставили в лікарні Харкова, й терміново прооперували. Стан був надважкий, тиждень хлопчик був у комі. Коли прийшов до тями, стало зрозуміло, що дитина не може ходити та не впізнає рідних.
У липні хлопчика доправили у лікарню святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Команда спеціалістів відділення нейрохірургії на чолі з Михайлом Ловгою стабілізували його стан. А опісля – провели складну операцію на черепі: отвір у ньому закрили індивідуальною пластиною, яку виготовили у межах програми GLOBAL SURGICAL AND MEDICAL SUPPORT GROUP, що підтримує Центр нейрохірургії дитячої лікарні. Пластина повторює кісткові структури черепа, захищає мозок від ушкоджень та естетично виглядає. Краніопластику – так називається операція із її встановлення, Михайло Ловга із командою нейрохірургів виконали разом із нейрохірургом з Каліфорнії (США) Майклом Шейнбергом. Хірургічне втручання пройшло успішно.
Стасу зняли останні шви. Завдяки клопіткій роботі фахівців з реабілітації, дитина знову вчиться ходити. Поступово до нього починає повертатися пам’ять. Вже зовсім скоро Стас відновить навчання у школі. Лікування та реабілітація Стаса відбувається в межах UNBROKEN Ukraine – Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ на базі Першого медоб’єднання Львова.
Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта
Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику
Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід
У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора
У Львові американський кардіохірург проперував триденну дитину з рідкісною патологією серця