19:01 24 вересня 2023 р.
Це результати нового дослідження, яке покликане допомогти знайти методи лікування для тих, хто місяцями не може повернутися до нормального життя після зараження Covid-19.
Про це повіломила BBC-Україна, пише Dailylviv.com.
У дослідженні, опублікованому в журналі Lancet, вчені вперше вивчили МРТ-знімки пацієнтів з ковідом, які довгий час після зараження вірусом не могли позбутися нездужання.
Аналіз знімків показав, що у людей із "затяжним ковідом" утричі частіше були уражені легені, мозок та нирки порівняно з контрольною групою, яка не хворіла на Covid-19.
Пацієнтів з ковідом, що взяли участь у дослідженні, було 259. У всіх них тяжкий перебіг хвороби призвів до госпіталізації. МРТ основних органів їм зробили за п'ять місяців після виписки. Ці знімки вчені порівняли з МРТ контрольної групи із 52 осіб.
Пошкодження легень спостерігали майже у 14 разів частіше серед пацієнтів із тривалим перебігом Covid, тоді як аномалії, пов'язані з нирками та мозком, були у них у три та два рази вищими відповідно, ніж у членів з контрольної групи.
Ступінь ураження органів у багатьох залежав від тяжкості інфекції, віку та інших захворювань.
Люди з множинними аномаліями органів у чотири рази частіше повідомляли про серйозні психічні та фізичні порушення, через які вони не могли займатися повсякденними справами, зазначила провідна авторка дослідження Бетті Раман, спеціалістка із серцево-судинних захворювань Оксфордського університету.
Результати дослідження надають "конкретні докази змін у низці органів" після того, як люди потрапляють до лікарні з Covid-19, вважає співавтор дослідження Крістофер Брайтлінг, професор респіраторної медицини з Лестерського університету.
При цьому він закликає колег та населення не вважати цю інформацію приводом для тривоги, а розглядати її як можливість зробити крок уперед та розробити методи лікування для людей зі "затяжним ковідом".
За оцінками фахівців, мільйони людей у світі продовжують хворіти, не маючи можливості повернутися до нормального життя через тижні або місяці після зараження вірусом. У багатьох залишаються такі симптоми, як задишка, втома і затуманювання свідомості, а у декого ковід перетікає у тяжке хронічне захворювання.
Як саме Covid викликає такий широкий спектр симптомів, залишається невідомим.
З'явився вірус, страшніший за COVID-19, - ВООЗ
5 міст світу, яких не зіпсувала пандемія коронавірусу, - рейтинг the Economist
Байден підписав закон про розсекречення інформації щодо походження COVID-19