У Львові запровадили жовтий рівень епідбезпеки: обмеження для закладів освіти, культури та спорту

19:47 21 вересня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні, 21 вересня, міська комісія з питань ТЕБ і НС, на виконання рішення державної комісії з питань ТЕБ та НС, вирішила запровадити на території Львівської МТГ «жовтий» рівень епіднебезпеки, ввести обмеження для закладів освіти, культури та спорту.

По це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Комісія вирішила:

- Львів у жовтій зоні з четверга, 23 вересня, до 31 грудня 2021 р;

- обмеження з культури масові заходи - не більше, ніж 1 людина на 4 м.кв  заповненість кінозалів, залів інших закладів культури – не більше, ніж 50% місць;
- обмеження у закладах спорту: заповненість спортзалів, фітнес-центрів - не більше, ніж 1 особа на 10 м.кв.

«Є одна річ, яка дає закладам освіти та спорту мотивацію працювати повноцінно, в звичайному режимі - якщо там вакциновано понад 80% персоналу», - зазначив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

- заклади освіти (школи та садочки) працюють за умови 80% вакцинованих, або наявності сертифікату про вакцинацію, негативного тесту ПЛР за останні 72 години чи довідки, що нещодавно перехворів (до 6 місяців). Також управління освіти має видати окремий наказ щодо відповідального в кожній школі за контроль щодо вакцинації, ПЛР-тесту чи відповідної довідки. Відповідальна особа нестиме персональну відповідальність за проведену перевірку.

Також Андрій Москаленко додав, що в закладах сфери послуг, де є вакцинація персоналу понад 80%, будуть мати відповідне ознакування, що тут безпечно.

«В нас продовжується значна динаміка підтверджених випадків на Covid-19. Станом на зараз, з 14 до 21 вересня, у місті Львові вже зареєстровано 1345 пацієнтів з підтвердженим Covid-19.

Хочу акцентувати на тому, що приріст числа Covid-19 збільшився буквально впродовж двох тижнів на 70%. В нас, станом на сьогодні, підтверджених випадків за добу - 238 у місті Львові, а за вихідні ми мали 423, що є досить високою цифрою. В нас на стаціонарному лікуванні у лікарні швидкої допомоги перебуває 306 пацієнтів з пневмоніями, з них 287 – мають підтверджений Covid-19. В реанімації 19 пацієнтів, на ШВЛ – 8 пацієнтів. Сьогодні в нас надійшло в ЛШМД 39 пацієнтів з Covid-19. Така висока цифра кожного дня. Померло за вихідні 17 осіб, які надійшли у важкому стані. Сьогодні ми мали 4 смерті.

Я акцентую на тому, що із госпіталізованих, які зараз перебувають на стаціонарному лікуванні, 90% - не вакциновані. Тому ми можемо зробити висновок, що вакцинація працює і що хворіють ті, хто не вакцинується.

Також звертаю увагу, що у нас медики провакцинувались більше 50%, і дві основні найбільші лікарні мають вакцинацію понад 80% - лікарня швидкої медичної допомоги і 8-ма лікарня.

За вересень у нас померло 62 пацієнти у лікарні швидкої медичної допомоги. Це дуже висока смертність», - доповіла начальниця управління охорони здоров’я Леся Кобецька.

Також за словами керівниці управління освіти Зоряни Довганик, у 12 школах Львова працюватимуть пункти, де вакцинуватимуть працівників освіти.

«Загалом у нас ситуація по школах і садочках така, що на сьогодні ми маємо 82 дітей з підтвердженим Covid-19, також понад 40 викладачів. Бачимо, що діти хворіють більше, ніж вчителі.

Сьогодні ми маємо декілька класів, які навчаються дистанційно. У чотирьох садочках закрито по одній групі. Садочки є менш контактними, тому там є менша захворюваність.

Щодо рівня вакцинації, то в межах 50% є загалом вакцинація по школах, по садочках – 30% і 45% – в закладах дошкільної освіти. Впродовж останнього тижня рівень вакцинації збільшився на 10%. Але зараз ми працюємо зі школами з метою проведення просвітницької роботи, щоб збільшити кількість людей, які вакцинуються. Власне, вже із цього тижня ми будемо проводити такі заходи у школах та садках щодо важливості вакцинації. Також завтра буде працювати 12 пунктів вакцинації у наших школах. Ми відібрали ті, де велика кількість працівників невакцинована. Запрошуємо до вакцинації усіх педагогів, які працюють у школах і садочках нашого міста», - відзначила керівниця управління освіти Зоряна Довганик.

«Сьогодні на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС ми акцептували рішення державної комісії з питань ТЕБ і НС про перехід з четверга, 23 вересня, у жовту зону.

Це означає кілька змін.

Перша зміна стосується роботи закладів освіти – школи, садочки, і приватні, і комунальні. Де вакциновано понад 80% працівників – працюють у звичному режим. Де рівень вакцинації є меншим, ніж 80% - можливе продовження освітнього процесу за умови: 1) наявність у працівника сертифікату про вакцинацію, 2) негативний ПЛР-тест за останні 72 год, 3) довідка про те, що працівник чи працівниця перехворіли за останні 6 місяців.

Також зміни стосуються і сфери культури – заповненість не більше, ніж 50%.

Якщо говорити про спортзали, то це одна людина на 10 м кв.

А також 1 людина на 4 м кв, якщо говорити про масовий захід.

Також є добра опція щодо мотивації: якщо у колективі є вакциновано 80% працівників, то вони продовжують працювати у звичному режимі.

Також ми прийняли рішення, що у 12 школах, де є найнижчий відсоток вакцинації, а середньо статистично це 52-53%, там будуть відкриті завтра центри вакцинації, щоб ще більше стимулювати працівників освіти вакцинуватись.

Ми будемо ознаковувати ті заклади сфери послуг, де є понад 80% вакцинованих працівників – буде спеціальна наліпка, що у цьому закладі є безпечно, працівники є вакцинованими.

Ми спостерігаємо сьогодні дуже високу динаміку росу захворювань, що дуже близька до тої динаміки, що була у березні-травні, тому мусимо вживати всіх необхідних дій, щоб було безпечно.

Громадський транспорт буде працювати у звичному режимі, але з кількома змінами: буде посилений контроль за дотриманням карантинних норм, зокрема, масковий режим. Буде відповідальність, якщо перевізник цього не буде дотримуватись – поліція і інші служби будуть контролювати виконання цих вимог», - розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини