У Львові врятували чоловіка, якому розірвало стравохід після застілля

17:21 21 березня 2023 р.

Фото до новини

Випив чарку і мало не помер: у Львові медики врятували чоловіка з розривом стравоходу.

Про це інформує Перше медичне об'єднання Львова, пише Dailylviv.com.

Після застілля 49-річний львів’янин А. блював сім годин. У нього боліло в лівому підребер’ї. Жахливий стан. Виклик швидкої. Його доправляють до Лікарні Святого Луки. 

Медики відділення невідкладної допомоги роблять пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітки. Причини болю не знаходять. У той час йому стає ще гірше. І досвідчені лікарі розуміють: скоріше за все у чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається – синдром Бурхаве. 

Зовсім скоро цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа.

«Банкетний стравохід» - так часто називають патологію - це розрив стравоходу, який зазвичай виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко. 

До 50% пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Далі – шанси на життя в таких хворих зменшуються. Адже їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес.

Пацієнт А. вчасно потрапив до наших спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби “полагодити” стравохід. 

Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. На 27-ий день його перевили до палати відділення хірургії.

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

До Львова прибув особистий лікар Білла Клінтона, батько якого служив у дивізії СС Галичина

У Львові онкохірурги видалили 5-річній дівчинці пухлину, яка стискала серце й заважала дихати

Страждав 10 років і майже осліп: за годину через ніс видалили пухлину мозку і відновили зір

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини