07:10 26 жовтня 2022 р.
Для цього забирають кров у перші 48-72 години життя немовляти і передають на дослідження до центрів неонатального скринінгу.
Про це повідомив у ФБ міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, пише Dailylviv.com.
Раніше новонароджених безоплатно перевіряли на 4 спадкові хвороби – гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. А вже з жовтня загальна кількість орфанних (рідкісних або набутих) метаболічних хвороб, які включені до скринінгу новонароджених в Україні, складає 21 захворювання.
Забір крові проводять у перші 48 – 72 години життя немовляти і передають на дослідження до створених центрів неонатального скринінгу. Якщо в немовляти раптом виявлено відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.
"Скринінг – це перший крок, - запевняє міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. - Далі йде формування мережі центрів орфанних захворювань, завершення перемовин щодо угод керованого доступу і, як наслідок, очікуємо на зменшення ціни лікарських засобів для орфанних захворювань, перегляд та оновлення протоколів лікування від цього виду хвороб".
У Львові зроблять безоплатний скринінг для всіх новонароджених у семи областях
У Львові виходили хлопчика, який народився з вагою 750 грамів
За всі послуги ПМГ на Львівщині пацієнт не повинен платити ні копійки
Поліклініка на Сихові одержала від НСЗУ найбільше коштів на безоплатні послуги пацієнтам
9 лабораторних аналізів, які пацієнтам мають робити безкоштовно, - НСЗУ
Хвороби шлунково-кишкового тракту: як отримати безоплатну медичну допомогу, - НСЗУ
У Львові УЗД за скеруванням від сімейного лікаря перетворилася на квест, у якому хвора програла