Хворіє дедалі більше молоді: пульмонологи розвінчують міфи про ковід

14:07 17 листопада 2020 р.

Фото до новини

За увесь час від початку пандемії коронавірус підтвердили у майже 38 тисяч мешканців області. Зокрема за останню добу госпіталізували 146 осіб. Медики зазначають, що попри погіршення епідеміологічної ситуації, люди продовжують легковажити засобами протидії та профілактики захворювання, відтак ставлять під загрозу власне здоров’я.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Про міфи, пов’язані із коронавірусом, розповіла під час брифінгу експерт департаменту охорони здоров'я з пульмонології Надія Рудницька.

«Вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж із супутніми патологіями»

Медик зазначила, що сьогодні в Україні й надалі існує хибна думка, що не обов’язково дотримуватись правил карантину, оскільки попри заходи профілактики, все населення, або ж принаймі його 80 %, перехворіє на коронавірус. Помилковою є і думка, що вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж тих, які мають супутні патології.

Надія Рудницька наголошує: молодь теж хворіє і захворювання проходить дедалі важче.

«На сьогодні перебіг захворювання є важкий, хворіє все більше людей молодого віку. Це не лише люди, які мають супутні патології: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, аутоімунні захворювання чи перенесені онкологічні захворювання. І зокрема, саме в молодих людей цей перебіг є досить важким»,- зазначила вона.

Коронавірус викликає гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС). Це синдром гострої легеневої недостатності. Він потребує не лише кисневої підтримки, як зазначають медики, але й значного медикаментозного забезпечення.

«Ті пацієнти, які одужують, і надалі потребують реабілітації. Вона триває від одного до декількох місяців. Людина не може повноцінно працювати й спілкуватись зі своїм оточенням»,-  додала Надія Рудницька.

«Антибіотики – найкраще лікування»

Інша хибна думка, що при будь-яких перших симптомах, схожих на коронавірус, найкраще використовувати для лікування антибіотики.

«Як тільки в нас починаються вірусні інфекції, респіраторні синдроми, ми одразу біжимо в аптеку і купляємо антибіотики. Антибіотики пригнічують імунологічні властивості організму, який сам має побороти вірусні інфекції, в тому числі й коронавірус», - наголосила Надія Рудницька.

Медик додає, що сьогодні, зокрема в осінньо-зимовий період, складно відрізнити патологію на початку захворювання. Та все ж є певні ознаки, на які потрібно зважати.

«Є дані різних світових шкіл, які говорять про те, що перебіг коронавірусу зазвичай важчає наприкінці першого тижня захворювання та вкінці другого тижня. Вірусні інфекції ж зазвичай починаються і закінчуються за перший тиждень захворювання», - зазначила Надія Рудницька.

Коронавірус починається з високої температури та дуже часто провокує кишкові розлади. Ця симптоматика на старті не є характерною для респіраторних інфекцій, додають медики.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів