До Львова уперше прибув новий евакуаційний медпотяг-шпиталь (фото)

08:42 27 квітня 2022 р.

Фото до новини

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці та «Лікарів без кордонів» привіз першу групу хворих та поранених цивільних до Львова.

Про це інформує Укрзалізниця, пише Dailylviv.com.

Спеціально облаштований 8-вагонний медичний поїзд Укрзалізниці 26 квітня привіз до Львова 25 пацієнтів різного ступеню важкості у супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів. 

Укрзалізниця раніше вже надала в розпорядження «Лікарів без кордонів» (MSF) 4 переобладнаних вагони. У рамках спільного проєкту з МОЗ України, протягом останнього місяця медпоїздами вдалося перевезти понад 300 цивільних пацієнтів та членів їхніх родин із зон бойових дій. 

Новий поїзд являє собою переобладнаний колійний шпиталь з окремим вагоном інтенсивної терапії, апаратом УЗД, дюжиною кисневих концентраторів, дефібриляторами, кардіомоніторинговою системою та інфузійними помпами. 

«Транспортування медичними вагонами дозволяє врятувати з-під лінії вогню найменш мобільних хворих та поранених для подальшого спеціалізованого лікування в Україні та за її межами», - каже Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці. - «Цей поїзд був зібраний та оснащений буквально за три тижні, а загалом вже 23 старі пасажирські вагони зараз отримали нове життя й призначення під час війни».

«Ми розпочали з того, що максимально швидко запустили в експлуатацію коротший медичний потяг, адже потреба була невідкладною», - каже Марі Бертон, координатор проекту медичних потягів з боку MSF. - «Тепер ми переходимо до більшого та більш технічно досконалого медичного потягу. Це дає нам змогу краще допомогти лікарням на сході з транспортуванням найбільш вразливих пацієнтів, а відтак зберегти їм місце для лікування нових поранених».

Рейси медичного поїзда не розголошуються і продовжаться на регулярній основі. 

Довідка: MSF або Medecins Sans Frontieres (штаб-квартира у Бельгії) – «Лікарі без кордонів», незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреа Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Наразі в Україні команда MSF налічує близько 120 міжнародних, а також понад 200 українських співробітників. Набір до лав волонтерів MSF постійно відкритий.

У Мостиськах відкривають ізраїльський госпіталь: як він працюватиме

МОЗ погодило перелік іноземних медиків, які працюватмуть у польовому госпіталі у Львові

У Львові відкривають польову лікарню, де працюватимуть американські лікарі та медсестри. Адреса

Зі Львова важкохворих дітей везуть до Польщі. Їх також прийматимуть медичні заклади Італії, Франції, Німеччини

Лікарня у Львові одержала машини швидкої медичної допомоги з Німеччини

Кого з переселенців зі Львова везуть на лікування в Італію

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів