Дітей і вагітних на Львівщині щеплять вакциною Pfizer: з простої причини (відео)

15:20 6 вересня 2021 р.

Фото до новини

Загалом доросле населення вакцинують 4 вакцинами, які є в області та дозволені до використання: CoronaVaс, AstraZeneca, Moderna, Pfizer.


Про це сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко, пише Dailylviv  з посиланням на пресслужбу ЛОДА.

Наталія Іванченко підкреслила, що вакцинації підлягає все доросле населення старше 18 років. Вакцинують також і підлітків у віці від 12 років, проте з певними особливостями.

«Тих, хто має супутнє хронічне захворювання, тих, хто повернувся із-за кордону, за кордоном отримав першу дозу вакцини проти коронавірусу, тут отримає другу дозу. Також вакцинують тих підлітків, які планують виїжджати закордон на спортивні, танцювальні змагання, або на навчання в різноманітних закладах освіти в країнах, які потребують наявності сертифікату про вакцинацію. Або ж якщо відбувається об’єднання сімей, діти виїжджають закордон і їх також вакцинують проти ковіду»,- розповіла Наталія Іванченко.

У такому випадку алгоритм дій такий: сімейний лікар дає довідку, що дитина потребує вакцинації проти ковіду і вказує причину, далі з цією довідкою людина може провакцинуватись, як в закладі охорони здоров’я, де є постійно діючий пункт щеплень, або ж звернутись у будь-який центр масової вакцинації за власним бажанням.

Як інформують медики на сьогодні в Україні і на Львівщині вакцинують вагітних незалежно від терміну вагітності для яких ризик від захворювання на коронавірус є вищим, аніж ймовірний ризик після вакцинації. Зокрема, це вагітні, які працюють в закладах охорони здоров’я, ті, які контактують з великою кількістю людей у своїй роботі.

Для вакцинації дітей та вагітних використовують вакцину Pfizer, адже саме по ній є найбільша кількість клінічних спостережень.

Загалом доросле населення вакцинують 4 вакцинами, які є в області та дозволені до використання:

- CoronaVaс китайського походження. Тут роблять дві дози з інтервалом 28 днів, але в умовах підвищеного ризику зростання кількості хворих на ковід інтервал може бути скорочений до 14 днів;

- Pfizer – інтервал між двома дозами вакцини рекомендований 21 день;

- Moderna - інтервал між двома дозами вакцини рекомендований 28 днів;

- AstraZeneca – дві дози з оптимальним інтервалом 90 днів, але в умовах підвищеного ризику - 28 днів.

«На сьогодні, звернувшись у будь-який пункт щеплень, людина буде поінформована про те, якою саме вакциною вакцинують, коли необхідно прийти для одержання другої дози і які можливі реакції після вакцинації», - наголосила Наталія Іванченко.

Екстрена допомога до ковід-хворих їде у 4-5 разів частіше: три показники нової хвилі коронавірусної хвороби на Львівщині

Назвали школи на Львівщині, де щеплено 80-90% колективу (відео)

Походження і мета коронавірусу та його зв'язок з катастрофою літака МАУ в Тегерані, - нова версія

Коронавірусний локдаун в Україні запланували на листопад

Навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години: нові розпорядження головного санлікаря

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини