Донорські органи 15-річного хлопчика рятують у Львові п'ятьох людей

17:13 3 жовтня 2023 р.

Фото до новини

У Львові вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки. Орган розділили на дві частини, які пересадили малюку і дорослому.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Донорський орган під час операції розділили на дві частини, які успішно пересадили малюку і дорослому. Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медичному об’єднанні Львова. Також трансплантологи пересадили дві нирки та серце. Спільно лікарям вдалося врятувати п’ять життів, троє з яких – діти.

Донором втретє в історії України стала дитина. Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне, але правильне рішення. Завдяки цьому навіть після смерті їхній син продовжив жити.

Зокрема, хлопчик подарував шанс на життя Луці з Житомирщини. Йому лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія – печінка поступово відмовляє. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.

Серце отримав 11-річний Владик з Тернопільщини. Діагноз делятаційна кардіоміопатія йому встановили в 6 місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.

Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.

Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів