За ніч у Львові зробили чотири трансплантації

13:58 4 травня 2023 р.

Фото до новини

Одна з них – унікальна, бо подвійна: одночасно пересадили підшлункову та нирку. Вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Першу в Україні успішну трансплантацію підшлункової залози та нирки одночасно виконали у Першому медичному об’єднанні Львова. Донорські органи отримала дружина захисника. Водночас лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. 

Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні.

Операції виконали спеціалісти лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія». Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу – 33-річна Олена Ткачук. Вона медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет – підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени – військовий, захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту. Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду в Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу. Виписують її на 11-ий день після втручання – у її 33-й день народження.

Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство. Легені пересадили чоловікові з Донеччини, який мав кістозну гіпоплазію обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці.

Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли, за статистикою, вже після третьої людина не виживає.  

Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього – кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і могло зупинитися щомиті.

Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику

Львів отримав надсучасне обладнання для супроводу трансплантації на 98 млн грн

У Львові відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям: пів млн євро пожертвували благодійники

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів