101-річній львів'янці перезапустили серце: встановили третій на її віку кардіостимулятор

12:55 19 грудня 2022 р.

Фото до новини

Пані Марію швидка доправила до лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова у надважкому стані. Її тиск був критичним – 40/20 мм рт.ст., пульс до 20 ударів на хвилину.

Тож медики невідкладно взяли її до операційної та поставили новий, третій у житті бабусі, кардіостимулятор. Уже за декілька хвилин стан пацієнтки стабілізувався. І на третій день після втручання бабуся поїхала додому.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Марії Оробець стало погано два тижні тому. Вночі сильно запаморочилося, бабусю кинуло у піт, і вона не могла підвестися з ліжка. З останніх сил пані Марія покликала на допомогу. Її почула онука, яка одразу викликала швидку.

Взнаки далася давня хвороба. Все своє життя бабуся важко працювала на полях та ніколи не скаржилась на здоров'я. 16 років тому вона вперше звернулась за медичною допомогою. І після низки обстежень їй діагностували AV-блокаду. Це – різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня, 17-20 ударів на хвилину.

Консервативне лікування бабусі уже не могло зарадити, тому спеціалісти встановили їй кардіостимулятор. Відтоді пристрій, що працює як комп’ютер, генерує електричні імпульси для стимуляції скорочення серцевого м'яза. Через сім років його замінили на новий. Однак він теж своє відпрацював. Відтак пані Марію знову в надважкому стані та з низькою частотою серцевих скорочень швидка доправила до львівської лікарні. І після наданої допомоги, уже на третій день після оперативного втручання, бабуся поїхала додому.

«Бажаємо пані Марії багато часу бавити правнуків і здійснити головну мрію – дочекатися перемоги України», - зазначають у Першому ТМО.

Лікарі зробили унікальну операцію: дістали кулю з серця бійця, не зупиняючи його

Чоловік з ішемічною хворобою серця став 30-ю жертвою Covid-19

Амосовці діагностували головні хвороби львівської кардіології

Запустимо серця разом: уперше у Львові встановили дефібрилятори в громадських місцях

До Львова перебазували філію Центру дитячої кардіології і кардіохірургії Києва

Львівські рятувальники долучилися до відзначення Дня серця

Через ковід на Львівщині забули про серцево-судинні та онкологічні захворювання

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини