Амосовці діагностували головні хвороби львівської кардіології

22:14 22 березня 2015 р.

  • 0

Головними проблемами кардіохірургічної служби області є забезпечення витратними матеріалами для надання екстреної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом та придбання нової агіографічної установки для обласної клінічної лікарні. Також, як й у інших областях, є труднощі з логістичним забезпеченням у віддалених районах, особливо гірських.

Ці та інші важливі питання надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями були обговорені 18-20 березня у рамках проекту  «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф».  На Львівщину прибули головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «хірургія серця і магістральних судин у дорослих» доктор медичних наук Костянтин Руденко, бригада фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології. 

У рамках програми робочого візиту 18 березня на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги та інших фахівців, а також сателітне засідання «Вроджені вади серця. сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та  ІПАГ розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасної практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями.

Київські та львівські фахівці провели сумісне обстеження та консультації найбільш складних пацієнтів регіону – дорослих та дітей.

«Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні з кожним роком погіршується, незважаючи на те, що за рівнем ефективності використання сучасних високотехнологічних методик діагностики і лікування та їх результативності Україна не відстає від країн Заходу, - розповів Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «хірургія серця і магістральних судин у дорослих», заступник головного лікаря НІССХ імені М.М. Амосова. -  Одна з причин цього – недостатня обізнаність людей у необхідності прийняття кардинальних рішень щодо свого здоров’я, нерозуміння можливостей сучасної медицини. Тому зараз, за допомогою Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», ми поширюємо знання, необхідні усьому українському населенню.

В основі цього проекту – виявлення та ефективне використання наявних ресурсів, плідна взаємодія на усіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання зусиль сусідніх регіонів з метою розумного використання обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – це сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків. В Інституту імені М.М. Амосова  накопичений досвід  реалізації аналогічних проектів у столиці і Київській області, і тепер ми несемо його в інші регіони».

19 березня фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ прочитали лекції для студентів, аспірантів та викладачів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

20 березня медики відвідали Турківський район.

Довідка

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»  стартував у вересні 2014 року у Черкасах. Відбулися поїздки  до Сумської, Житомирської, Полтавської , Запорізької,  Вінницької областей, міст Богуслав Київської області та Новоград-Волинський Житомирської, Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської та Рівненської області.

Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування. Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, у першу чергу серцево-судинної системи. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національного значення.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:36 30 березня 2020 р.

На Львівщині почали рейди з тестування осіб, що повернулися з-за кордону

У Пустомитівському районі сьогодні розпочали роботу чотири мобільні групи у складі: сімейного лікаря, медичної сестри, які проведуть експрес-тестування за визначеними маршрутами на території району.

Рубрика: Медицина

16:29 30 березня 2020 р.

Лікарі першої "антикоронавірусної" лінії захисту на Львівщині одержали премії

20 мільйонів гривень виділено з обласного бюджету на премії медичним працівникам чотирьох обласних установ охорони здоров’я, які задіяні у наданні допомоги мешканцям Львівщини з підозрою на інфікування коронавірусом.

Рубрика: Медицина

15:59 30 березня 2020 р.

Вакцина від туберкульозу може врятувати від COVID-19

Вчені виявили, що БЦЖ - вакцина від туберкульозу - може допомогти імунній системі боротися з коронавірусом, зараз у Нідерландах та Австралії намагаються підтвердити цей факт.

Рубрика: Медицина

Останні новини

Лабораторний центр у Львові має майже 2 тисячі тестів на COVID-19 і працює у дві зміни

На Львівщині почали рейди з тестування осіб, що повернулися з-за кордону

Лікарі першої "антикоронавірусної" лінії захисту на Львівщині одержали премії

Вакцина від туберкульозу може врятувати від COVID-19

Газопостачання споживачам Скнилова відновлено

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу