Вивчення української мови в світі б'є рекорди: у двох країнах Європи інтерес виріс у 16 разів

18:24 10 грудня 2022 р.

Фото до новини

Понад 1,3 млн людей з усього світу вирішили вивчати українську мову після початку повномасштабної війни Росії в Україні, згідно з даними компанії Duolingo, що випускає програму для вивчення мов.

Про це інформує Голос Америки, пише Dailylviv.com.

Цікавість до української залишається стабільно високою уже понад 9 місяців, вказують в компанії.

Українська служба “Голосу Америки” поспілкувалася з американцем, який вивчає українську мову з травня 2022 року. Артур мешкає в Південній Кароліні, раніше бував у Києві у справах. В українській столиці завжди переходив на російську, яку вивчив давно: “Я витратив так багато часу, щоб вивчити російську, що ідея вивчення української жахала і здавалась дуже складною. Раніше я не мав енергії, щоб це робити. Однак після 24 лютого я почув багато історій, зокрема від української діаспори в Америці, що російська для них асоціюється з мовою окупантів. Це вплинуло на мене. Я зрозумів, що маю щось зробити”, - розповів Артур.

У перший місяць занять Артур витрачав на вивчення української по півтори години щодня. Зараз, зізнається, втратив темп через велику зайнятість. За пів року вивчення помітив прогрес: уже розуміє граматичні правила та корені багатьох слів: “Я маю слов’янську мовну базу. Але просто перехід від романо-германської мови, як-от англійська, до слов’янської мови - дуже складний. Тож американцям загалом складно. Набагато легше вивчити іспанську, ніж, наприклад, українську. Втім я маю зробити це”.

Найскладнішою у процесі вивчення української для Артура виявилася вимова: “Одна з особливостей української полягає в тому, що сама вимова є набагато більш вимогливою, ніж російська. Це ніби ти співаєш, а я не дуже хороший співак. Але я розумію, чому українці зазвичай дуже гарні співаки, бо, наприклад, “па-ля-ни-ця” - от як ви це робите? Змусити рот і язик робити ці речі, не замислюючись про це, справді важко. Тож для мене найскладніше в українській мові – це навчитися співати”.

За даними компанії Duolingo, найбільше осіб, які взялися за вивчення української мови з лютого, - в Німеччині та Польщі. Там кількість охочих опанувати українську зросла в понад 16 разів порівняно з минулим роком.

У Великій Британії українська потрапила на 17-е місце серед найпопулярніших мов, стрибнувши за рік на 20 позицій.

“У перші тижні після російського вторгнення ми бачили зростання по всьому світу на 577%. А в деяких країнах, наприклад, у Польщі, цифри були ще вищими. Там був стрибок на 2677%. В Аргентині, Японії, Індії багато хто вивчає українську просто тому, що хочуть висловити підтримку і солідарність. І ми це бачимо всюди”, - в інтерв'ю журналістці Російської служби Голосу Америки Ксенії Турковій повідомила фахівець із навчальних програм Duolingo Сінді Бланко.

Водночас чимало іноземців вивчають мову також через бажання працювати та розвивати свій бізнес в Україні. Соломія Бук, засновниця школи української мови та культури, в інтерв'ю Російській службі Голосу Америки розповіла : “Ми дуже раді, що маємо учнів з ООН, ОБСЄ, різних медичних та гуманітарних організацій, журналістів із американських та європейських медіа. Серед учнів є військові, учасники іноземних легіонів. На додаток, українську вивчають власники компаній, бізнесмени, які планують розширити свій бізнес після перемоги України”.

Українська мова матиме законодавчий захист в ЄС

На Львівщині започатковують проєкт історій про свідомий перехід на українську мову (відео)

Лікарка-косметолог з Харкова стала у Львові героїнею проєкту Українською здолаємо (відео)

Час найвищий: Львівщина заохочує відмовлятися від мови окупантів

У Львові внутрішньо переміщених осіб навчатимуть української мови

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів