У Львові відбувся журналiстський форум

12:30 4 червня 2015 р.


Фото: zik.com.ua

На найвпливовішій медiа-події цього року, яка відбулася у Львові, медійники з усієї України змогли дізнатися про те, як вплинули журналісти на хід війни на Донбасі, а також, як відрізнити пропаганду від правдивої інформації.

На п’ятий всеукраїнський медiа-форум, який традиційно пройшов на майданчиках стадіону «Арена-Львів», цього року з’їхалося понад 700 журналістів, а також близько ста спікерів iз десяти країн світу. Одну з найбільш цікавих лекцій прочитав російський прозаїк Аркадій Бабченко, який переконаний, що Україні знадобиться не менше п’яти років для того, щоб відновитися вже після закінчення війни на Донбасі.

«Війна знімає заборони. Там відриває не тільки руки і ноги, там відриває душу, – розповів прозаїк Аркадій Бабченко. – Виявляється, що можна вбивати людей. Якщо це можна, то все інше теж. Це перевертає весь світ із ніг на голову. Ти розумієш, що можеш валятися шматком обгорілої плоті на узбіччі. Журналістам треба намагатися писати про війну так, щоб не підставити людей. Адже кожне необережне слово може коштувати комусь життя».

Ще однією не менш цікавою темою для обговорення став вільний доступ до iнтернету для всіх людей і те, як це вплинуло на наше життя в цілому. На думку американсько-британської журналістки Енн Аппельбаум, уже зрозуміло, що із зони вільного спілкування iнтернет швидко перетворився на майданчик для маніпуляції свідомістю великих груп людей. Інформаційні вкидання, які за своїм змістом нічим не відрізняються від інших інформаційних повідомлень, люди не сприймають як пропаганду, проте саме цей факт часто стає вирішальним у боротьбі за підтримку людей.

Більшість присутніх на медiа-форумі у Львові зійшлася на думці, що Росія – це країна-агресор, а той конфлікт, що відбувається на Донбасі – не можна назвати громадянською війною саме через очевидність вторгнення військ Росії на територію України. Проте зараз практично для всіх залишається загадкою, як розгортатимуться події на сході України далі та чим закінчиться цей розкол свідомості у нашому суспільстві.

Однак, незважаючи на різні точки зору і теми для дискусій, запропоновані спікерами зi США, Білорусі, Великобританії, Німеччини, Швеції, Росії, Данії та Польщі, всі учасники Львівського медiа-форуму прийшли до єдиної думки, що Україна поступово стає більш вільною і демократичною країною, ніж це було раніше. А свідомість людей змінюється у бік Європи і світових цінностей. Саме такі тенденції формують основну стратегію українських засобів масової інформації, яка стала більш об’єктивною та близькою для сприйняття суспiльством.

Про це повідомили сьогодні, 4 червня, в київському часописі «Україна Молода».

dailylviv.com

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу