У Львові до 28 квітня триватиме вулична виставка екологічного плакату

10:00 28 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Упродовж місця на площі Ринок буде презентовано експозицію робіт міжнародних дизайнерів-графіків Асоціації «4-й блок».

«З 28 березня до 28 квітня у Львові відбудеться масштабна мистецька подія – впродовж місця на площі Ринок у самісінькому епіцентрі міста буде презентовано експозицію робіт міжнародних дизайнерів-графіків Асоціації «4-й блок», – повідомили сьогодні, 28 березня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Експозиція присвячена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і 5-й річниці трагедії на Фукусімі. Акція обіцяє стати найяскравішою подією весни. Ініціативна група запрошує надати інформаційну підтримку проекту і долучитись до програми відкриття експозиції, яке заплановане на 28 березня о 15:00 на площі Ринок, 1.

Проект реалізовано за сприяння управління культури Львівської міської ради, Центру міської історії Центрально-Східної Європи та Благодійного фонду «Перша Львівська Фундація». Міжнародна плакатна акція «30 + 5» – це тематична колекція екологічних плакатів, об'єднана єдиним форматом і колірною гамою зображень (всі роботи виконані в чорно-білих тонах).

Провідні дизайнери з різних країн світу створили 35 плакатів, що відображають ставлення до минулих подій, акцентувавши увагу на розумінні майбутнього розвитку людства.  Метою акції є привернення уваги львів'ян до екологічної проблематики сьогодення, методом мистецької репрезентації впливу наслідків найбільших техногенних аварій (Чорнобиль, Фукусіма) на рівні глобального осмислення відповідальності людини за суттєві зміни, що відбуваються в екосистемі Землі.

«Аварії на Чорнобиль і Фукусіма АЕС призвели до людських жертв, принесли руйнування і страждання сотням тисяч людей, нагадали нам про небезпеку техногенних катастроф, про високу ціну науково-технічного прогресу. Але вони також послужили і потужним поштовхом до осмислення глобальних екологічних проблем, переконливим аргументом на користь відмови від використання ядерної енергетики і переходу на оновлювані й альтернативні джерела отримання енергії і, врешті-решт, більш дбайливого ставлення до нашого спільного дому – планети Земля.

Акція «30+5» буде тиражована і показана в рамках Європейського тижня пам'яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» з 11 березня по 26 квітня 2016 року в Україні (Харкові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Львові), а також у деяких містах Європи. 

Довідка Міжнародна Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок» – громадське об’єднання дизайнерів, арт-менеджерів, зацікавлених в розв’язанні екологічних проблем засобами мистецтва. Асоціація створена на добровільних засадах з метою підтримки й розвитку творчих ініціатив в області екології, дизайну й культури. 

Куратор проекту — Ярослава Яковлєва, культурний менеджер, культуролог.  Детальна інформація про діяльність Асоціації «4й блок» – на сторінці об'єднання: https://www.facebook.com/4th-Block-103518869733622/?fref=ts».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів