У львівському Преображенському храмі прощатимуться з Кузьмою Скрябіним до ранку (відео, трансляція)

23:58 4 лютого 2015 р.


Фото: tsn.ua


Відео: «Телевізійна служба новин» каналу «1+1»

Для того, щоб вшанувати пам’ять загиблого в ДТП співака, вишикувалися у кілометрову чергу як пересічні українці, так і зірки.

«У Львові зірки і пересічні українці вишикувалися у кілометрову чергу, щоб попрощатися із Кузьмою «Скрябіним», – повідомила сьогодні, 4 лютого, кореспондент «Телевізійної служба новин» каналу «1+1» Тетяна Боковня, конкретизуючи при цьому: 

«Сьогодні у Львові в останню путь проводжають культового українського музиканта, соліста гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка (Кузьму), який трагічно загинув у автокатастрофі. Прощання зі співаком розпочалося о 16:00 у Преображенській церкві у Львові з заупокійної літургії.

О 18 годині заупокійна літургія перейшла у традиційне вечірнє богослужіння. Незважаючи на пізню годину, попрощатися із співаком прийшли зірки українського шоубізнесу та пересічні українці.

Журналісти «ТСН» на прощанні помітили мера Львова Андрія Садового, телеведучу Катерину Осадчу, співачку Руслану із чоловіком Олександром Ксенофонтовим тощо. Люди стоять у кілометровій черзі, щоб віддати останню шану співаку.

До самого ранку двері церкви будуть відкриті, всі бажаючі зможуть прийти і попрощатися з Кузьмою. Поруч із тілом загибло співака досі перебувають його батьки та рідні.

Вранці прибудуть найближчі зоряні друзі Кузьми, у тому числі і співачка Наталя Могилевська. Як розповіли «ТСН» друзі співака, у трагічний день Андрій Кузьменко поспішав до аеропорту. Він планував полетіти із донькою на відпочинок до Європи. 

Завтра, 5 лютого, о 9 ранку, буде ранкова літургія, потім заупокійна літургія. Приблизно об 11 ранку труну винесуть і повезуть на Брюховицьке кладовище. Поховають Кузьму Скрябіна у сімейному склепі Кузьменків». 

Своєю чергою, кореспондент «Радіо Свобода» Галина Терещук розповіла сьогодні, 4 лютого:

«У Львові тисячі людей прийшли у Преображенський храм попрощатись з музикантом Андрієм Кузьменком, який відомий своїм сценічним ім’ям Кузьма Скрябін». «Артист загинув у ДТП 2 лютого на Дніпропетровщині. Яким запам’ятають Кузьму його львівські друзі?

У храм Преображення Господнього йдуть знайомі і незнайомі Кузьми, щоб востаннє вклонитись музикантові, подякувати за концерти і зустрічі. Радіоведучий, товариш Кузьми Андрій Великий досі не має відповіді на запитання, чому трапилась аварія.

Він каже: «Місяць тому Кузьма підвозив мене на своїй машині, я ще здивувався, чому Кузьма так помалу їхав. А він мені: «Старий, після 40 зрозумієш, треба обережніше їхати. Чому така швидкість, чому на такій дорозі…».

Кузьма в останні місяця дуже багато працював у студії і навіть вночі надсилав львівському колезі свої пісні. Паралельно музикант працював над кількома десятками проектів, поспішав...

Андрій Великий пригадує своє знайомство з Кузьмою у 1994 році: «Я запізнілий його фанат, бо дехто його знає ще й як Андрія Кіла. Першу пісню його пустив в ефір, філософську – «Соло». Він мені сказав, це тільки ти можеш пустити, бо це не формат, а ти так по-дружньому подаш в ефір. Це пісня про клавіші чорні і білі, як і люди, але чорні виступають і їх частіше зачіпаєш», – розповів Андрій Великий.

«Його розчарувала верхівка влади цілковито»

Про те, що українська музика в Україні не формат, Кузьма говорив від початку своєї творчості, а це останні 25 років. Називав парадоксом те, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не надавала ефірні частоти для україномовного радіо. 

Врешті, музикант створив власне інтернет-радіо, щоб пропагувати українську музику і спілкуватись з людьми. Найбільше любив розмовляти з простими громадянами, вмів до них промовляти словами своїх пісень.

Мало хто знає, що Кузьма Скрябін був активним волонтером, відколи почались бойові дії на Донбасі, робив це без показовості, але постійно наголошував, що не розуміє цієї війни. Він їздив до бійців, придбав машину, виступав перед пораненими і мав приїхати у Львів ще раз…

Торік у листопаді побував у військовому госпіталі у Києві, побачив, що немає місць і кількох поранених забрав додому, розповів товариш. «Бійці жили у нього, він дбав про них, мив, можете собі тільки уявити, – каже товариш. – У нього в останні місяці бурлив мозок, щоб щось зробити і змінити у державі. Він придивлявся до людей, а потім казав, ні, не годиться, не те, не той. Його розчарувала верхівка влади цілковито».

Дорожив родиною найбільше

Політики свого часу подали Кузьмі урок, коли поставили умову – або він зникне з музичного ринку або залишиться, підтримавши їх. «Після цього він більше ніколи нічого не мав із політиками спільного», – каже Андрій Великий.

«Кузьма Скрябін дуже дорожив своєю сім’єю, оберігав рідних від телекамер і пліток», –пригадує Наталя Яновська, працівник студії «Люксен», яка від 90-х була знайома з музикантом.

«Батьки для нього просто були щось святе. Він був зіркою великої величини, але був людиною. Був своїм для всіх. Два роки тому був тур і Кузьма працював ведучим, а також співав. Його скрізь чекали, він був рідним у всіх містах. Він написав багато душевних пісень. Колись казав, коли не буде кар’єри співака, то відкриє кафе і спілкуватиметься з людьми», – каже Наталя Яновська.

Гурт «Скрябін виник у 1989 році у містечку Новояворівськ. Згодом переїхав у Київ і там завдяки своєму лідеру Кузьмі колектив став популярним попри корумпований шоуринок.

«Ми зналися майже завжди, були спільні концерти, є так багато радісних фотографій, зроблених у Карпатах, не віриться, що все обірвалось», – каже музикант Мирон Блощищак.

Друзі пригадували, що Кузьма поспішав жити, був яскравим, енергійним, мав море творчих планів та ідей. Його останні тексти – це болюча правда, про яку нині багато хто вголос не хоче говорити.

Поховають Кузьму Скрябіна поблизу Львова у Брюховичах. Рідні в останню путь проведуть його самі. Таким є їхнє прохання до всіх шанувальників».

dailylviv.com

Закінчення повітряної тривоги на Львівщині, яку спричинив МіГ-31К

Повітряна тривога через загрозу від аеробалістичних ракет

Як визначити, що пора міняти автомобільний акумулятор

Назвали західну митницю, через яку контрабандно ввозили продукцію Apple

У пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» замінюватимуть дорожнє покриття

Укрзалізниця зробила у швидких поїздах те, про що говорилося роками

Війну зустрів на передовій. Львів прощається з 22-річним Любомиром Мацюком

Капітан Андрій Лисецький. Брав участь у боях за Маріуполь, Південне, Мар’їнку, Майорськ, Золоте, Новоселівку, Краматорськ, Попасну

Путін готує ґрунт для майбутньої агресії проти країн Балтії

Умєров робить кардинальну чистку у головному управлінні розвідки. Причини

Громада, з найвищою точкою в околицях Львова, святкуватиме в неділю поважну дату

На проспекті Чорновола біля «Арсена» переробляють нову велодоріжку. Що не так

У 13 тергромад Львівщини та області планують вилучати до держбюджету 2,5 млрд грн

Зеленський розповів, на що підуть €35 млрд від Єврокомісії

Перша сесія з психотерапевтом, чого очікувати

У Львові однорічний хлопчик замкнув свою бабусю на балконі

Оксана Білозір заспівала в церкві у Суджі

Вітчизняний всюдихід-амфібія «ТАХА» отримають ЗСУ

Прикордонники попередили про обмеження руху транспорту на кордоні з Польщею

Влада заборонила користуватися Telegram держслужбовцям і військовим

Фон дер Ляєн оголосить про кредит на €35 млрд під російські активи, - FT

Чому восени погіршується якість повітря. Роз'яснення від Міндовкілля

Укренерго повідомило про зниження споживання електроенергії

Львів'янин приєднався до групи «Українки в Дубаї», де займався валютними махінаціями

Штучний інтелект. Конкурс на програму побив рекорд у Львівській політехніці

На Львівщині через пожежу в будинку ледь не згоріли дві сусідні будівлі

Через надмірну вагу медики не могли знести львів'янина з другого поверху

У Самборі згорів «Opel Astra»

У Львові жінка впала у бік дороги і травмувалася об автобус

До осінньої акції «Подаруй місту дерево» додали ще 97 локацій

У Львові маршрутка травмувала пенсіонерку (відео)

«Шахед» знову пролетів поруч з Хмельницькою АЕС

Злочин самочинного будівництва на захопленій землі змінив строк давності

ППО знищила 61 «Шахед» та ракету Х-59

У Куликові біля Львова збили російський БпЛА. Пошкоджені будівля, автомобілі, вікна

На Львівщині 10 населених пунктів отримали нові назви. Перелік

На Львівщині - троє травмованих через ДТП

Нардеп Камельчук продовжує жити Червоноградом

США посилять санкції проти російської нафти

В Україну прибула Урсула фон дер Ляєн