Школу Калинець у Львові відремонтують і відреставрують

18:36 31 жовтня 2021 р.

Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури Львова – закладу загальної середньої освіти №87 імені Ірини Калинець.

Про це повідомила Державна інспекція архітектури та містобудування України, пише Dailylviv.com. Будівля школи зведена ще на початку ХХ ст. та завжди використовувалась за призначенням (лише під час Другої світової війни у її приміщенні був госпіталь).

З 1 вересня 1948 року і до сьогодні там працює школа № 87.

У 1947-1957 роках у цій школі навчалася відома українська поетеса, активістка українського національного і правозахисного руху Ірина Калинець. 25 грудня 2015 року на її честь на будинку встановили меморіальну таблицю.

Ще у 2020 році була запланована реставрація ЗЗСО №87 імені Ірини Калинець на вул. Замарстинівській, 11, який є пам’яткою архітектури. Загалом на необхідні роботи планували витратити 20 млн грн.

Довідка:

Ірина Стасів-Калинець (6  грудня 1940 – 31 липня 2012) – поетеса, активістка українського національного і правозахисного руху.  Дружина лауреата Шевченківської премії Ігоря Калинця.

Народилася в родині вірних гнаної у СРСР Української греко-католицької церкви. Після закінчення філологічного факультету Львівського університету викладала українську мову. 1970-го за виступи на захист переслідуваних діячів культури звільнена з роботи. Протестувала проти арешту Валентина Мороза та Ніни Строкатої. Брала участь у виданні нелегального журналу «Український вісник». 1972-го засуджена до шести років ув’язнення та трьох років заслання за статтею «антирадянська агітація і пропаганда». Покарання відбувала у Мордовії разом із Стефанією Шабатурою та Надією Світличною. Місце заслання – Читинська область. До Львова повернулася 1981-го. Стала співредакторкою самвидавного культурологічного журналу "Євшан-зілля", була серед організаторів "Меморіалу", Руху, увійшла до Наукового товариства ім. Шевченка, написала понад три сотні статей. Невіддільна від мистецтва: авторка віршів, новел, історичної белетристики, казок  для дітей. В історичних розвідках її порадником і критиком був світлої пам'яті професор Ярослав Дашкевич.

1990-го Ірину Калинець обрано депутатом Верховної Ради України 1-го скликання. Того ж року очолила Львівське обласне управління освіти. 1998 року за громадську діяльність визнана «Героїнею світу» (США, Рочестер). 2000-го нагороджена двома орденами Княгині Ольги.

З 2013 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава  Мудрого присуджує Премію ім. Ірини Калинець з формулюванням «за активну участь у громадсько-політичному житті України, зокрема – за видатні здобутки у розвитку українського суспільства, утвердженні історичної пам'яті українського народу, його національної свідомості та самобутності, розвитку української освіти, культури та літератури, утвердженні авторитету України у світі».

20 шкіл Львівщини з 17 територіальних громад одержать 40 млн грн (список): найбільше - у Зубрі

У львівській школі №68 відремонтували стадіон

У трьох школах Львова планують відремонтувати басейни

У Яворові відремонтують трибуни на стадіоні, каналізують Судову Вишню, збудують школу у Братковичах + 13 інших проєктів

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу