Більшість українців вже розуміють, що Другу світову війну розпалили Гітлер і Сталін

16:29 5 травня 2020 р.

  • 3
Репетиція параду 9 травня в Росії, якого не буде через коронавірус.

Репетиція параду 9 травня в Росії, якого не буде через коронавірус.

Але половина з них усе ще перебуває у полоні "великої вітчизняної війни".

Більше половини опитаних вважають, що Радянський Союз разом із Німеччиною несе відповідальність за початок Другої світової війни, свідчить опитування Фонду «Демократичні ініціативи», оприлюднене 5 травня.

Опитування стосувалося ставлення українців до Дня перемоги в Другій світовій війні. Фонд уточнює, що опитування охопило 2 000 респондентів і здійснювалося по всій території України (крім окупованих регіонів), а статистична похибка не перевищує 2,2%. Дослідження фінансувало посольство Нідерландів.

За висновками соціологів, з тезою, що СРСР, як і Німеччина, несе відповідальність за початок війни, погодилися 56% респондентів.

«Не погоджуються із цим 24% і ще 20% не визначилися. Щодо цього твердження немає кардинальних відмінностей між усіма віковими групами до 70 років, лише серед найстаршої категорії дещо менше погоджуються із ним, але тут більше невизначених. Регіональні відмінності становлять щонайбільше 19% (на Заході з цим твердженням погоджуються 63%, а на Сході – 44%», – йдеться у результатах опитування.

Водночас близько 52% учасників поділяють радянську інтерпретацію дати 9 травня, вважаючи його днем перемоги у «Великій вітчизняній війні». Так у СРСР та в частині пострадянського простору називають період Другої світової війни після нападу Німеччини на Радянський союз попри попередні мирні домовленості. 32% українців вважають 9 травня днем перемоги всієї антигітлерівської коаліції та внеску в неї України.

«Для 6% цей день є просто додатковим вихідним. Серед молоді дещо більше байдужих, а серед людей, старших за 70 років, істотно більше виражена підтримка радянської інтерпретації. До того ж, ця інтерпретація більш поширена на Сході та Півдні, але різниця порівняно з Заходом та Центром у межах 10–15%», – зазначають автори.​​

Серед інших висновків дослідження:

61% респондентів не підтримують участь українських політиків у заходах з нагоди Дня перемоги в Москві

51% українців не знають про акцію «Безсмертний полк», яку в Росії проводять на честь 9 травня

44% опитаних підтримують визнання бійців Української повстанської армії борцями за незалежність України, 22% висловилися проти; 16% відповіли, що їм байдуже, 7% не змогли визначитися

39% підтримують відзначення і Дня пам’яті та примирення 8 травня, і Дня перемоги 9 травня; 32% опитаних висловилися за відзначення лише 9 травня, 14% – лише за День пам’яті, при цьому «дещо більше підтримують святкування лише 9 травня люди, старші за 60 років»

Також соціологи з’ясували, що близько третини українців підтримують заборону георгіївської стрічки, яка підпадає під закон про заборону комуністичної та нацистської символіки. Водночас ще близько третини проти такої заборони, 25% байдужі до цього питання. Найбільше прихильників заборони на Заході (44% за, 23,2% – проти), у центральній Україні думки розділилися приблизно порівну, а на Сході 40% висловлюються проти заборони символіки, 20% – за.

День пам’яті та примирення почали відзначати в Україні з 2015 року на виконання указу президента. День перемоги у Другій світовій війні відзначається 9 травня.

Про це повідомило Радіо Свобода.

Коментарі(3)

Тінь

19:53 07 травня 2020 р.

Відповісти

Взагалі слід говорити про намагання Сталіна і Гітлера поділити Европу й частково світ для панування на тих землях - а окупація та бойові дії були лише засобом досягнення цієї мети. В ті часи політичне мислення здіійснювалося в імперських категоріях. Це по факту. Теоретично - СРСР та Велика Британія були спроможні зупинити Гітлера якби об'єдналися та ще й отримали допомогу США. Практично СРСР через комуністичну ідеологію був ворогом Заходу й тому виникли сподівання що у війні Німеччини та СРСР програє Радянський Союз. Політика є дуже брудною справою але історія оперує фактами, а не ймовірностями - а по факту Друга світова війна розпочалася через угоду Сталіна та Гітлера. Більше того - якщо для Австрії радянські солдати є дійсно визволителями бо визволили і пішли з Австрії, то для країн Центральної та Східної Європи радянські солдати перетворилися на окупантів через насильницький примус жити за комуністичною ідеологією і будувати соціалізм та комунізм. Наша задача тепер - знати і пам'ятати це все аби не допустити нічого схожого знову в майбутньому і паралельно необхідно продовжувати досліджувати історію Другої світової війни в усіх деталях й особливо на землях України ... До речі - Першої світової також ...

Тінь

20:26 07 травня 2020 р.

Відповісти

Проте в Україні є проблема зі свідомими провокаторами які не бажають знати справжню історію українських земель і які з різних причин воліють жити за радянськими фальсифікованими містифікаціями. Для таких не було Голодоморів в Україні, замість Другої світової була лише "рідянська Велика Вітчизняна", Росія не є смертельним ворогом українського народу й агресором в Україну і вони воліють марширувати по Україні "Безсмертним полком" копіюючи росіян ... Одним з таких є харківський "Андрей Анатольевич Лесик" який зараз штовхає проросійську пропаганду на передачі "Говорить Великий Львів". Таких не переконати - ця "какайя разніца" буде спілкуватися українською лише під примусом або за найнагальнішої потреби ... Сидячи під мирним небом за спинами українських воїнів така "какайя разніца" займається постійними антиукраїнськими провокаціями та чекає на росіян ... На превеликий жаль - більшість всіх таких антиукраїнських провокацій залишаються без відсічі з боку української влади, а кожна така провокація послаблює Україну непомітно повільно впевнено ... Це відбувається через те - що такі провокатори впевнені у власній безкарності ...

Тінь

22:40 07 травня 2020 р.

"рідянська" -- слід читати "рАдянська Велика Вітчизняна" ... Пардон - механічна помилка через втому ...

До теми

17:22 26 травня 2020 р.

ЛОДА пообіцяла прихильникам Брюховицької ОТГ донести їхню позицію до Президента й Уряду

Сьогодні, 26 травня, жителі села Домажир та довколишніх сіл перекрили дорогу у Підрясному. Люди протестують проти приєднання їхніх сіл до Львова, вимагаючи створення Брюховицької ОТГ.

Рубрика: Політика

23:13 21 травня 2020 р.

У Львові побачили загрози християнським переконанням у “Партнерстві Біарріц”

Учасники пресконференції на тему: «Чи будуть судити і штрафувати за християнські переконання в Україні?» у Львівському пресклубі розповіли про правові та етичні наслідки у разі прийняття законопроєкту № 3316 (проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), а також проаналізували вплив на різні аспекти життя можливої ратифікації «Стамбульської конвенції» в Україні.

Рубрика: Політика

Останні новини

КМУ затвердив план тергромад Львівської області

14 днів на самоізоляції після закордону ніхто не скасовував

Димінський більше не власник ФК "Карпати"

У Львові відбувся суд над підприємцем за одиночний пікет на захист конституційного права на працю

Прикордонники вимірюватимуть температуру всіх, хто в'їжджатиме з ЄС

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу