Найвищий обсяг добового імпорту електроенергії в Україну
16:38 2 січня 2026 р.
Було 2150 МВт, стало 2450 МВт.
Про це повідомляє НЕК “Укренерго”, пише DailyLviv.com. До 2450 МВт зросла у січні максимальна пропускна спроможність міждержавних перетинів для здійснення імпорту електроенергії з Європейського Союзу до спільного блоку регулювання Україна-Молдова. Це стало результатом співпраці між операторами систем передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи (EE CCR), ENTSO-E та Регіональним координаційним центром TSCnet.
До теми: Львівобленерго не анонсувало графіки відключення світла на 2 січня
«Збільшення технічної спроможності для імпорту електроенергії в Україну у період холодів та в умовах російських атак, безумовно, позитивна зміна. Це дає нам додаткові можливості для балансування енергосистеми, підвищує її стійкість до різних загроз. Водночас варто розуміти, що імпорт електроенергії – це питання як технічної спроможності, так і ринку. Тобто, визначальними є фактори як технічної спроможності міждержавних ліній, так і цін на електроенергію в Україні та сусідніх державах. Втім, у будь-якому разі, січневе зростання максимальної потужності імпорту з держав ЄС – це фактор, що позитивно впливає на нашу енергосистему. До речі, сьогодні за обсягом добового імпорту – ми вже перевершили найвищий показник минулого року», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.
До теми: 2 січня в усіх регіонах України будуть застосовувати графіки обмеження потужності - Укренерго
Технічна спроможність міждержавних перетинів для здійснення імпорту електроенергії до України та Молдови щомісячно визначається у рамках Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи (EE CCR). Попереднє значення максимальної узгодженої потужності імпорту для блоку Україна-Молдова складало 2150 МВт.
До теми: Промінь надії загальною потужністю 4 759 кВт
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook
