Розписи на ротонді, де похований покровитель Львова, відкриють до кінця року

20:20 6 листопада 2024 р.

Фото до новини

Зараз там ще монтують підсвітку.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

У ротонді на криниці, що у Бернардинському дворику, відновили розписи. Закінчити всі роботи та відкрити ротонду планують до кінця року.

«Ця ротонда була збудована у 1748-1755 рр. і, за легендою, розташована на місці поховання монаха-бернардинця св. Яна з Дуклі, який у XVII ст. вважався покровителем Львова. Скульптура святого увінчує купол споруди, а на її склепінні збереглися розписи, присвячені його діянням.

Читайте такожЦінні сецесійні розписи ручної роботи виявили у під'їзді львівського будинку (відео)

Загалом реставраційні роботи вже наближаються до завершення. Тож невдовзі відвідувачі зможуть помилуватися вишуканою поліхромією купола, яку відновлювали фахівці з України та Польщі: Павел Єнджейчик, Дорота Місюк-Єнджейчик, Ірина Дуткевич та Валерій Колибаба», - розповіли у ЛКП «Бюро спадщини».

Як зазначила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко, зараз там ще монтують підсвітку.  Облаштувати освітлення та відкрити ротонду мають до кінця року.

Читайте також: Церкву на Львівщині розписали ликами Скрябіна, Винника, Ющенків

Нагадаємо, реставрувати ротонду розпочали у 2019 році. Однак невдовзі роботи були зупинені  через пандемію COVID-19  та повномасштабну війну. «Фактично основні роботи були виконані вже в цьому році. Загалом, там почистили камінь, замінили покриття купола, відреставрували та відновили позолоту скульптури св.Яна з Дуклі, відновили стінопис всередині купола. Також облаштували доброустрій довкола ротонди, зокрема зрізали два аварійні дерева, а натомість посадили нові», - розповіла Лілія Онищенко.

Додамо, фінансування реставраційних робіт та нагляд за їх проведенням здійснює Інститут «Полоніка».

Ротонда належить до комплексу Бернардинського монастиря – пам’ятки архітектури національного значення.

Читайте також: Зруйнували стіну з туалетами і віднайшли ікону 18 століття. А під нею — барокові розписи

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів