На Львівщині оцифровують пам’ятки архітектури на випадок руйнувань через російські ракетні обстріли

22:22 29 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Цього тижня стало відомо, що три жовківські храми відтепер також мають власні 3D-моделі. Йдеться про церкву Пресвятого Серця Христового, церкву святого священномученика Йосафата та костел святого Лаврентія.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Сканували святині за фінансової підтримки інституту «Polonika» та швейцарської фундації «Aliph Foundation» у межах проєкту SaveUkrainianHeritage.

«Працювати з об’єктами культурної спадщини завжди цікаво, бо ніколи не знаєш, на що можеш натрапити і які цікавинки віднайдеш. До прикладу, у церкві Серця Христового ми були здивовані побачити фрески не лише на релігійну, але й національну тематику. Зачаровані, ми повертались розглядати їх по кілька разів. А у костелі святого Лаврентія, щоб засканувати горище, нам довелося підійматися вгору дуже вузьким проходом, – це трішки лячно і незвично, але цікаво», – зазначив співзасновник компанії «Skeiron» Андрій Гривняк. 

Кожній із трьох засканованих святинь фахівці присвятили по два дні роботи: встановлювали півтори-три сотні сканувальних станцій, знімали від двох до чотирьох тисяч фотографій, залежно від специфіки та деталізованості храмів.

Наразі у Жовкві скайронівці більше не планують зацифровувати нових об’єктів.

«Найважливіші пам’ятки вже мають свої 3D-копії – раніше були оцифровані: Жовківська синагога, Жовківський замок та церква Пресвятої Трійці, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Тепер цей перелік збільшився ще на три храмами: костелом святого Лаврентія, церквами Пресвятого Серця Христового та святого священномученика Йосафата. Натомість у списку маємо багато цінних пам’яток інших населених пунктів Львівщини і навіть інших областей України», – підкреслив співзасновник компанії «Skeiron» Юрій Преподобний.

За посиланнями можете глянути, як виглядають 3D-моделі нещодавно оцифрованих святинь:

- Церква Пресвятого Серця Христового.

- Костел Святого Лаврентія.

- Церква святого священномученика Йосафата.

Від початку повномасштабної війни компанія «Skeiron» оцифрувала 35 архітектурних пам’яток Львівщини. Зараз фахівці працюють над створенням 3D-моделей для ще 10-ти об’єктів. 

Додамо, церква Серця Христового у Жовкві була відсканована на прохання департаменту архітектури Львівської ОВА, а костел Святого Лаврентія та церкву священномученика Йосафата – на замовлення інституту «Polonika».

Нагадаємо, у липні компанія «Skeiron» відсканувала церкву Святого Архістратига Михаїла, що в Підберізцях, споруджену знаменитим львівським архітектором Іваном Левинським, прикрашену зсередини розписами геніального Модеста Сосенка.

У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла завершили реставрацію 1300 м кв фресок, яка тривала 4 роки

У Львові вирішують, що робити зі скульптурою скорботного Христа на усипальниці Боїмів (відео)

У Львові пам’ятник Адаму Міцкевичу і фігуру Діви Марії одягнуть у захисні конструкції

Захист пам’яток культури: Польща передала Львову вогнетривкі тканини та вогнегасники

У Львові демонтовують і обгортають вогнетривкими матеріалами пам'ятки культури ЮНЕСКО

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини