Львів’ян кличуть на органний фестиваль, який стартує 5 грудня

21:25 3 грудня 2021 р.

У неділю у Львівському органному залі розпочнеться ХІ Міжнародний органний фестиваль, на якому звучатиме релігійна та класична музика, а також нові твори сучасних композиторів.

Його організатори, які презентували програму у Львівському пресклубі, розповіли, що на цьому святі музики виступатимуть найкращі органісти не лише Львова, а й інших міст України, пише Dailylviv.com

- Цей фестиваль, без перебільшення, не є типовим, – зазначив Тарас Демко, директор Львівського органного залу. – Упродовж грудня ми побачимо українську органну традицію, яка відрізняється від традицій інших країн. Орган завжди трактувався з одного боку як церковний, з іншого – як світський інструмент. У нас він більшою мірою світський, і це дає можливість українським композиторам інтерпретувати давній інструмент по-своєму. Саме цим наші концерти суттєво відрізняються від тих, які проводять у Європі. Цікаво й те, що під час фестивалю можна буде відвідати унікальну виставку-плейлист, яка проходить у галереї Львівського органного залу, з авторським дизайном музичного каналу Ukrainian Live Classic від Арсенія Дісковського. Біля кожного полотна є свій QR-код, який дозволяє моментально прослухати твір. Я сподіваюсь, гостям фестивалю це сподобається. 

Солістка Львівського органного залу Олена Мацелюх готує для виступу популярні класичні твори на святкову тему.

- Готуючись до сольного концерту, я зібрала найкращі зразки світової класики, які були написані під час Різдва або ж на різдвяну тематику, - розповідає  Олена Мацелюх. - Зокрема, це хіти Ференца Ліста, Йогана-Себастьяна Баха. Я пишаюсь тим, що я граю на одному з найдавніших і найкращих органів України. І мені завжди важливо відчути ті емоції, той настрій, які автори закладали у свої твори. Для мене важлива тріада: слухач - композитор – виконавець. І я щаслива в ті миті, коли бачу, що мені вдалося донести до слухача те, чого хотів автор, що є відгук у серцях людей через багато століть, відколи ці музичні шедеври були створені. 

Натомість інша солістка органного залу, Світлана Позднишева, подарує слухачам не лише класику, але й сучасну музику.

- Цьогоріч презентуватиму проєкт «Код любові», – розповіла вона. – Кохання – вічна тема мистецтва, і мені було важливо зібрати твори, які репрезентують її у різних гранях: релігійна любов, особиста любов, любов до власного народу – музика з елементами народних мотивів, - каже Світлана Позднишева. - Ця програма включає твори різних епох. Буде і давня музика, і романтична з XІXстоліття, і музика останніх десятиліть. Зокрема, ви почуєте твори сучасних львівських композиторок Марії Олійник та Анастасії Сисенко, а також дуже цікаву сучасну інтерпретацію «Пісні пісень». 

Також на фестивалі прозвучать два твори від відомих композиторів Олександра Щетинського і Сергія Вілки. Їх написали спеціально для першого виконання для Надії Велико, яка зараз гастролює у Нью-Йорку зі своїм сольним концертом. А ще організатори дають дорогу молодим – у день Святого Миколая на фестивалі виступить студент Львівської національної музичної академії Марк-Єфрем Новакович. Разом з вокалісткою Ілоною Борщ Марк він виконає програму «Музика Світла».

На думку начальника управління культури Львівської міської ради Івана Остаповича, Львів сьогодні посідає першість у розвитку органної музики в країні. Органний зал проводить навіть курси в консерваторії, а отже традиції живуть. 

- Цей фестиваль не лише презентує гарну музику та відкриває нові імена. Він об’єднує людей довкола ідеї просвітлення, і саме в цьому полягає місія високого мистецтва. Я щасливий, що попри складні часи пандемії свято все ж таки відбудеться, і важливо, щоб воно проходило щороку, що б там не було, – сказав Іван Остапович. 

Під час ХІ Міжнародного органного фестивалю можна відвідати п’ять концертів солістів Національного будинку органної та камерної музики України. 5 грудня виступить Ірина Калиновська з програмою «Органні шедеври». 10 грудня можна буде послухати дует органа і труби від Валерії Балаховської та Андрія Ільківа. 12 грудня – «Романтичний орган» у виконанні Ірини Харечко. 17 грудня сольний органний концерт дасть Максим Сидоренко, а 23 грудня урочисту програму виконає Володимир Кошуба.


Детальніше із програмою фестивалю можна ознайомитись за посиланням https://www.lvivconcert.house/shows.

У Львові слухають музику, яку забороняли тоталітарні режими Сталіна і Гітлера (відео)

100 записів класичної музики, 3 000 000 слухачів, мемарня у Telegram - Органний зал підбиває підсумки(відео)

У Львівському будинку органної музики вперше розпочали масштабний ремонт

У Львівському будинку органної музики облаштують камерний зал


Відео:

dailylviv.com

До теми

11:49 19 січня 2022 р.

На площі Ринок у Львові можна зачерпнути освяченої води

Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято Богоявлення. Аби уникнути великого скупчення людей, отці провели Чин водосвяття з самого ранку. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу