Скільки людей на Львівщині в розшуку

13:17 25 березня 2020 р.

Фото до новини

За кількістю людей в розшуку Львівська область посіла 10 місце в Україні та перше – в Західній Україні.

Чоловіків розшукують вшестеро частіше, ніж жінок, а майже 12% тих, хто переховується, – дезертири. За кількістю людей в розшуку Львівська область посіла 10 місце в Україні та перше в Західній Україні. Скільки людей зараз єу розшуку в Україні та навіть за її межами, котрі потрапили в нього впродовж десяти років та досі переховуються від органів влади, дізнавалися аналітики системи YouControl. Серед них чимало тих, кого розшукують роками та кого не можуть знайти десятиліттями. Вони в умовах, які нині склалися в країні, несуть ще більшу загрозу. 

У різні роки кількість осіб, котрих оголошували в розшук, досить сильно варіювалася. Когось із часом знаходили й ці імена зникали з реєстру, а хтось роками чи навіть десятиліттями там фігурує. Наприклад, 2014 та 2015 роки стали піковими зарівнем поповнення іменами людей, яких досі не можуть розшукати. Саме в цей час у нашій країні почалися воєнні дії. За ці два роки кількість розшукуваних збільшилася близько на 20,3 тис. осіб (це 42% від усіх, кого нині розшукують в Україні, без урахування знайдених за цей час). 

Станом на лютий 2020 року українські органи влади (підрозділи МВС та Нацполіції, СБУ тощо) не могли знайти близько 48,5 тис. осіб. Із показником в 1,1 тис. розшукуваних Львівська область посіла 10 місце по Україні. А от найбільше людей у розшуку у таких 5 регіонах та містах:

  • Донецька область – там таких осіб майже 17% від загальної кількості або ж 8,1 тис. осіб;

  • АР Крим – 12,5%, що відповідає 6 тис. осіб;

  • Луганська область – близько 7,5%, тобто 3,6 тис. осіб;

  • Київ – понад 7% або ж 3,5 тис. осіб; 

  • Дніпропетровська область – трохи більше 4% (2,1 тис.осіб). 

Така картина “лідерства” склалася, в першу чергу, через проблемність в політичному та соціальному розрізі, збройний конфлікт на території перших трьох областей із переліку. Присутність Києва у цьому переліку можна пояснити великою кількістю населення і відповідно правопорушень. 

А от серед регіонів Західної України Львівщина – беззаперечний лідер за таким не надто позитивним аспектом. Наступні за кількістю розшукуваних на Заході – Тернопільська та Хмельницька області відстають більш як удвічі від Львівської. Найменше ж, лише 320 осіб, що переховуються від влади, станом на лютий 2020 року було у Чернівецькій області. 

Загалом по Україні органи влади (підрозділи МВС та Нацполіції, СБУ тощо) в розшук подавали здебільшого людей середнього віку – від 25 до 45 років (таких майже дві третини). А щодо статі, то чоловіки вшестеро частіше переховуються від влади, ніж жінки.  

Виділяють 15 причин розшуку. Найбільше осіб переховуються від органів досудового розслідування ‒ їх 30% від загальної кількості. Ще по 15% тих, хто переховується від суду і прокуратури. 

Сумна, але очікувана статистика ще й у тому, що після анексії Криму та початку війни в геометричній прогресії збільшилася кількість дезертирів, яких досі не знайдено. З 2014 року їх залишилося 3 тис., а з 2015-го – 2,1 тис. Такі цифри вражають, адже наразі за всі роки їх налічується ціла бригада – 5,6 тис. осіб. До речі, 91% осіб потрапили у цей список саме у 2014-2015 роки та досі розшукуються. 

Цікаво, що найрідше розшукують людей, котрі “ухиляються від виїзду за територію України після прийняття рішення про їхнє видворення”. Така особа лише одна, і цього чоловіка не можуть знайти ще з 2004 року в Донецьку.

YouControl — аналітична система, що з понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів