Шахраї у Польщі збирають персональні дані біженців з України від імені влади

21:51 23 січня 2023 р.

Фото до новини

У кількох великих містах Польщі у громадських місцях невідомі розклеїли оголошення про збір інформації про громадян України від імені Департаменту у справах іноземців.

Про це пoвідoмляє Yavp.pl, пише Dailylviv.com.

У цих оголошеннях вказується, що інформацію про українців у Польщі збирають нібито для якоїсь допомоги українському дипломатичному представництву. А щоб все виглядало на правду, такі листівки розповсюджені від імені Департаменту у справах іноземців. При цьому поляків закликають переходити за QR-кодом і надавати інформацію про громадян України, яка їм відома.

Крім друкованих листівок, невідомі також розсилають повідомлення на електронні пошти жителів Польщі, в яких просять інформувати про біженців з України, які проживають в орендованих помешканнях. При цьому подають фальшиву електронку нібито посольства України в Польщі, куди треба надсилати інформацію. Шахраї навіть лякають штрафами тих, хто це не зробить.

У Департаменті у справах іноземців офіційно заявили, що вони не причетні до таких дій. 

“Департамент у справах іноземців не є автором оголошень і не збирає інформацію, зазначену в листівках. Загальнодоступний логотип департаменту був використаний для того, аби ця інформація здавалася правдивою. Зміст листівки може натякати на те, що це спроба отримати персональні дані. Закликаємо вас ігнорувати все це. Не відповідайте та не пересилайте ніяких даних”, - йдеться в заяві установи.

Також там додали, що про такі випадки дезінформації та шахрайства варто повідомляти в CERT (Комп'ютерна група реагування на надзвичайні ситуації): https://incydent.cert.pl/ .

У Польщі близько 3,5 млн біженців з України, - маршалок Сейму

Польща переходить на другий етап допомоги українським біженцям: що змінилося

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів