Прикордонники виловлюють сертифікати-підробки за кілька секунд сканування

16:03 6 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Державна прикордонна служба України у пунктах пропуску ефективно застосовує SafeBorder – цифровий фільтр для перевірки COVID-сертифікатів.

За допомогою цього програмного забезпечення прикордонники здійснюють електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби. Про це повідомила Державна прикордонна служба України, пише Dailylviv.com

Сканування QR-коду займає всього декілька секунд, що значно пришвидшує проходження контролю та допомагає ефективно виявляти недійсні документи і як результат викривати підробки.

Від початку застосування SafeBorder прикордонники вже перевірили більше 450 тисяч цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну та виявили серед них понад 1100 недійсних. Частина з недійсних документів мали ознаки підробок. Лише минулої доби прикордонники направили 13 повідомлень до підрозділів поліції по факту виявлення ознак кримінальних правопорушень за підроблення таких документів, а протягом останнього тижня співробітники Держприкордонслужби виявили майже 80 підробок.

Найбільше підробки громадяни використовують при перетинанні кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в аеропортах. При цьому зазначимо, що за підробку та використання фальшивих ковід-сертифікатів передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, за останні місяці судами винесено десятки вироків за виготовлення та використання підроблених сертифікатів про вакцинацію від Covid-19 при перетинанні державного кордону України.

Наприклад, уродженки Рівненської області замовили підроблені сертифікати через один з месенджерів, знайшовши оголошення в загальнодоступній мережі Інтернет і віддавши по 50 євро. Вони отримали покарання у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Низка інших громадян, які отримали такий же штраф, повідомляли, що віддавали за фальшиві свідоцтва про вакцинацію від 800 грн до 60 євро. А деякі українці вирішуючи зекономити на послугах «ділків» виготовляли фальшиві свідоцтва самостійно.

Тож Державна прикордонна служба України радить громадянам не намагатися використовувати підроблені документи, бо за це доведеться відповідати згідно з чинним законодавством.

До того ж, за повідомленням поліції, 94% ресурсів, які пропонують продаж ПЛР-тестів та підроблених COVID-сертифікатів, є фейковими, або це робота шахраїв. Аби викривати спроби виготовлення та використання підробок, відбувається тісна взаємодія між Нацполіцією, Мінцифрою, МОЗ та Держприкордонслужбою. І на сьогодні правоохоронці вже зареєстрували понад 480 кримінальних проваджень, а також загалом встановили 1750 громадян, які скористалися незаконними послугами.

На польському боці кордону затримано українців з фальшивими сертифікатами вакцинації

Поліціянти перевірятимуть сертифікати про Covid-вакцинацію. Як водійські посвідчення

На Львівщині знайшли автора фальшивих COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів для поїздок за кордон

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів