Напередодні війни Абрамович переписав на ексдружину колекцію на $1 мільярд

13:23 22 вересня 2023 р.

Фото до новини

Побоюючись наслідків західних санкцій, Абрамович 4 лютого 2022 року, за три тижні до вторгнення РФ в Україну, вніс зміни в статуті власників кіпрського трасту Ermis Trust Settlement.

Про це йдеться у спільному розслідуванні низки іноземних ЗМІ, серед яких The Guardian, пише Dailylviv.com

Згідно з отриманими журналістами документами, 4 лютого 2022 року, за три тижні до вторгнення РФ в Україну, в статуті власників кіпрського трасту Ermis Trust Settlement були внесені зміни, згідно з якими частка самого Абрамовича в трасті зменшилася, а його колишня дружина Дарина Жукова стала мажоритарним бенефіціаром трасту з 51%. У російського олігарха залишилося 49% акцій.

Така операція була проведена завдяки договору, підписаному довіреними особами. Договір не вимагав згоди самої Жукової.

Зазначається, що договір набув чинності в лютому 2022 року, лише через кілька днів після того, як уряд Великої Британії попередив дружніх Кремлю олігархів, що їхні активи можуть бути арештовані в разі вторгнення РФ в Україну.

Менш ніж через місяць, 10 березня, Велика Британія запровадила санкції проти Абрамовича, що призвело до заморожування його активів, у тому числі футбольного клубу «Челсі».

Невдовзі після цього ЄС застосував до нього санкції, і він оскаржує це рішення. Водночас він досі не потрапив під санкції США.

Згідно з правилами ЄС, Великої Британії та США, будь-які активи, що перевищують 50% власності особи, яка перебуває під санкціями, можуть бути заморожені.

Документи, перевірені The Guardian, свідчать, що станом на 2018 рік Абрамович зібрав 367 експонатів вартістю в 963 мільйони доларів США. До його мистецької колекції входять, зокрема, картини Моне та Пікассо.

Абрамович переписав статки на семеро своїх дітей перед вторгненням РФ до України

Абрамович, який курсував між Москвою, Львовом, і ще двоє українських переговорників мали симптоми отруєння, - ЗМІ

Андрій Шевченко понад 10 років працював на Романа Абрамовича

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів