Качмари, Козак, Піх і ще одна невідома особа: 5 земельних ділянок забрали з лісового фонду Галсільлісу

15:46 15 лютого 2023 р.

Ліворуч на карті відмічена ділянка Піха, праворуч – родини Качмарів

Ліворуч на карті відмічена ділянка Піха, праворуч – родини Качмарів

Колишню Рясне-Руську сільську раду неодноразово звинувачували в незаконних земельних рішеннях, в результаті яких землі отримували депутати, працівники сільради та їхні родичі.

Про це розповіли Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com

Земельні ділянки лісогосподарського підприємства «Галсільліс», які під кінець каденції роздала колишня Рясне-Руська сільська рада, отримали колишній депутат і сім’я львівських підприємців. Зараз їхні земельні ділянки, загальною площею 0,5 га, арештовані. Їхні імена журналістам вдалося встановити завдяки ухвалі про обрання запобіжного заходу підозрюваному, яка була опублікована в судовому реєстрі 8 лютого.

Вперше про вилучення землі «Галсільлісу» на території Рясне-Руської сільради стало відомо у листопаді минулого року. Тоді СБУ та прокуратура заявили, що повідомили колишній голові сільської ради Емілії Смокоровській підозру у зловживанні владою. 

За версією слідства, в 2020 році, незадовго до приєднання Рясне-Руської до Львівської громади, Емілія Смокоровська підробила документи щодо місця розташування п’яти земельних ділянок лісового фонду «Гальсільлісу». Ці землі площею 0,5 га в подальшому вивели з державної власності. За даними прокуратури, їхня вартість становить близько 2 млн грн.

Галицький райсуд обрав Емілії Смокоровській запобіжний захід у вигляді 99,2 тис. грн застави, яку, як уточнили нам в прокуратурі, вона одразу ж сплатила.

З ухвали суду відомо, що у подальшому сільрада виділила ці ділянки приватним особам, які зареєстрували на них право власності. Так, три ділянки, що частково розташовані на землях «Гальсільлісу», отримала одна родина зі Львова: Роман Качмар, Наталія Качмар, які є співвласниками ТОВ «Крокс вест ЛТД», та Ганна Качмар, яка раніше теж була серед засновників цієї компанії. Основний вид діяльності цієї фірми – здача в оренду нерухомості.

Ще дві ділянки, які виділила Рясне-Руська сільрада, розташовані безпосередньо на території «Галсільлісу». Одну з них отримала Леся Козак, яка проживає за тією ж адресою, що і Качмари у Львові. І ще одну ділянку виділили колишньому депутату Рясне-Руської сільської ради Зеновію Піху. Він вніс інформацію про цю ділянку в останню декларацію за 2020 рік.

До слова, прізвище Піх не вперше фігурує в історії з сумнівною роздачею землі у Рясне-Руській громаді. Так, син екс-депутата Андрій Піх є співвласником гаражного кооперативу «Пікап», який отримав 10,2 га землі на території сільради у 2020 році. Зараз роздачу цієї землі розслідують правоохоронці, а ці ділянки арештували.

З ухвал суду також відомо, що у січні 2023 року повідомили про підозру ще одному фігуранту справи земель «Гальсільлісу». Йому призначили понад 53 тис. грн застави. Прокуратура відмовилась повідомити будь-яку інформацію про підозрюваного.

Громади, які у 2020 році увійшли до складу Львівської ОТГ, наприкінці каденції досить активно виділяли земельні ділянки, нерідко – з порушеннями. Зокрема, Рясне-Руську сільську раду неодноразово звинувачували в незаконних земельних рішеннях, в результаті яких землі отримували депутати, працівники сільради та їхні родичі.

21,5 га землі, які роздали у Рясному-Руському, прокуратура повертає в комунальну власність

У Рясне-Руській продають ділянки під масштабне будівництво. Поліція почала кримінальне провадження

Львів’яни ініціювали створення заповідника «Торфовище Білогорща»

Рясне-Руська сільрада розпаювала й роздала 58 гектарів заказника «Торфовище Білогорща»

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів