Рясне-Руська розпаювала заказник «Торфовище Білогорща» і хоче роздати землю. ЛМР звернулась у правоохоронні органи

20:31 3 лютого 2021 р.

Фото до новини

На розгляд сесії ЛМР найближчим часом планують винести дві ухвали — щодо встановлення меж території природно-заповідного фонду для збереження ландшафтного заказника місцевого значення «Торфовище Білогорща» та вжиття заходів задля недопущення нераціонального використання його території.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

У департаменті містобудування пояснюють: питання є важливим й нагальним, адже сільська рада Рясне-Руської, попри створення заказника, розпаювала землі заповідної зони та вже готувалась роздавати їх у приватну власність. Тому Львівська міська рада звернулась у правоохоронні органи і водночас підготувала ухвали, щоб зберегти «Торфовище Білогорща» як землі заповідної зони для громади.

За словами в. о. директора департаменту містобудування та очільника управління земельних ресурсів ЛМР Сергія Коровайника, ще у 2019 році Львівською міською радою та Львівською обласною радою було прийняте рішення щодо створення заказника на території району «Білогорща». Причина створення — те, що там склався унікальний тваринний і рослинний ландшафт, який дуже важливо зберегти для наших наступних поколінь.

«В той час, паралельно зі створенням заказника, тривав процес розмежування земель між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою. Відтак, було прийнято окремий меморандум, за яким низку територій місто передавало в державну власність, тобто Львівській обласній адміністрації, а вона, своєю чергою, передавала ці ділянки Рясне-Руській. В ті земельні ділянки також потрапив і заказник «Білогорща».

За нашими даними та інформацією, що ми отримуємо від управління екології обласної адміністрації, рішення щодо створення заповідника є кінцевим, тобто юридично він вже існує. Однак те рішення, яке прийняла обласна рада, передбачає ще низку дій, які мали бути вчинені, зокрема — винесення меж заказника.

Оскільки станом на 2019−2020 роки територія заказника вже не перебувала в комунальній власності міста Львова, місто звернулось із клопотанням в обласну раду, з проханням передати повноваження про вирішення меж заказника власнику земель (на той момент це вже була Рясне-Руська). Тобто, оскільки ми вже не мали права приймати рішення щодо встановлення земель, адже вже не були їхніми власниками, то скерували такого листа-клопотання від Львівської міської ради.

Проте, як нам стало відомо, наприкінці минулого року територія заказника разом із низкою інших територій була розподілена на окремі кадастрові номери. Фактично, розпочалась підготовка до приватизації цих земельних ділянок для громадян. У той же час, як нам відомо, і є вже офіційні підтвердження, в проекті генерального плану Рясне-Руської цей заказник відображений. Тобто, отримавши території, вони знали, що там є заказник. Ми маємо інформацію також із Містопроекту, що дійсно заказник там передбачений. У той же час на сайті Рясне-Руської є також проект генерального плану, і видно по графічних матеріалах, що там передбачено заказник.

Незрозуміло, з якої причини керівництво Рясне-Руської прийняло рішення щодо розпаювання цих земель та, фактично, підготовки тих земельних ділянок, у тому числі і заказника, до роздачі мешканцям у приватну власність. Ми вважаємо це порушенням, оскільки заказник, фактично, вже є створений. Ми звернулись у правоохоронні органи і сподіваємось, що питання із заказником буде врегульоване найближчим часом таким чином, щоб він був збережений.

Зважаючи на усе це, вважаємо, що потрібно докласти усіх зусиль, аби зберегти цей заказник для наступних поколінь", — зазначив начальник управління земельних ресурсів Сергій Коровайник.

Львів’яни ініціювали створення заповідника «Торфовище Білогорща»

Рясне-Руська сільрада розпаювала й роздала 58 гектарів заказника «Торфовище Білогорща»

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів