Директор Львівського бронетанкового заводу виправдовується: «Довелося купувати»

15:00 16 липня 2017 р.

  • 0
  • 1203


Фото: zik.ua

Керівництво бронетанкового заводу придбало за 28 мільйонів двигуни, продані на початку 2000-х міністерством оборони за один мільйон гривень.

Суд у Києві обрав запобіжний захід директору Львівського бронетанкового заводу Роману Тимківу, його заступнику та ще тьром посадовцям Збройних Сил України, яких затримали слідчі НАБУ. Їм закидають розтрату 28 мільйонів гривень.

За версією обвинувачення, наприкінці 2015 року на підвищення обороноздатності держава виділила гроші, зекономлені за бюджетний рік. Завод купив за них 40 нових, за документами, двигунів – насправді ж це були капітально відремонтовані двигуни, 15 з яких перебували на балансі в Міноборони.

Їх продали на початку 2000-х як надлишкові за один мільйон гривень, а через десять років державне підприємство придбало їх уже за 28 мільйонів. Прокурорів обурює, що такі мотори мають певний відсоток зносу, тому не можуть купуватися за ті самі гроші, що й нові.

Директор заводу виправдовується тим, що гроші прийшли за тиждень до кінця року, тому їх терміново треба було застосовувати, а на ринку не багато таких двигунів, які, до того ж, російського виробництва. Тому довелося купувати те, що знайшли. 

Роман Тимків твердить: «Нашого представника, який був на тих торгах, попередили про відповідальність, що ми маємо завершити цю угоду в цьому році – інакше гроші повернуться в бюджет. Нові двигуни. Вони пройшли всі стендові випробування. Тільки один двигун не пройшов випробування». 

У цій справі слідчі НАБУ затримали також заступника Тимківа та ще трьох посадовців, запобіжні заходи вже обрали усім п'ятьом. Їм загрожує від семи до 12 років ув'язнення. 

На суд прийшли чотири народні депутати, які хотіли взяти на поруки підозрюваного. Однак їх аргументи не надто переконали суддю. Його рішення – тримання під вартою або застава у два мільйони гривень. Щоправда, прокурори просили встановити суму у 28 мільйонів. Про це повідомили в «Телевізійній служба новин» каналу «1+1».

Як інформував «ЩЛ», детективи НАБУ затримали керівників Львівського бронетанкового заводу, Спеціалізована антикорупційна прокуратура пояснила, що посадовці Львівського бронетанкового заводу й ЗСУ вкрали 28,5 млн. гривень, нардепи просили віддати їм на поруки керівників Львівського бронетанкового заводу.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми