У Дрогобичі та Михайлевичах перепоховають радянських воїнів

18:23 21 вересня 2023 р.

Фото до новини

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про демонтаж та перенесення могил радянських воїнів з публічного громадського простору.

Про це інформує пресслужба ДМР, пише Dailylviv.com.

Мова йде про «Кладовище радянських воїнів», більш відоме як «Вічний вогонь» та дві індивідуальні могили радянських воїнів, розташовані в селі Михайлевичі Дрогобицької громади.

Обидва об’єкти є пам’ятками історії місцевого значення. Відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», їх приберуть з публічного простору, а останки перепоховають.

Проєкт рішення озвучив голова профільної депутатської комісії Роман Грицай.

Про це наголосив і депутат міськради, член комісії з питань дерусифікації та перейменування вулиць Володимир Ханас:

«Відповідно до нового закону про деколонізацію, який набув чинності 27 липня цього року, ми повинні прибрати з публічного простору всі радянські меморіали та провести перепоховання могил».

Відтак, більшістю голосів депутати затвердили рішення про перенесення могил. «Кладовище радянських воїнів» перенесуть з публічного простору центральної частини міста Дрогобич, біля перехрестя вулиць Івана Франка – Самбірська на міське кладовище на вул. Пилипа Орлика. А «Дві індивідуальні могили радянських воїнів» в селі Михайлевичі – на сільське кладовище цього населеного пункту.

Зважаючи на те, що могили є пам’ятками історії місцевого значення, управління культури та розвитку туризму здійснить комплекс заходів щодо отримання дозволу на їх переміщення в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Процедуру ексгумації та перепоховання останків жертв війни та політичних репресій має право здійснити спеціалізоване підприємство (КП «Доля» ЛОР), до якого скерують відповідне звернення.

Демонтаж комуністичних символів, розміщених на постаменті в селі Михайлевичі, зробить КП «Служба муніципального управління».

Всю комуністичну символіку «Вічного вогню», – п’ятикутну зірку, гармату, жінку, що символізувала радянський союз, які не були елементами «Кладовища радянських воїнів» демонтували ще на початку 2022 року.

У Дрогобицькому районі демонтували вже п'ять символів радянської доби: всі у Меденицькій громаді

Знесли братську могилу, пам'ятники радянським льотчикам і москвофілу: на Дрогобиччині готують демонтаж ще 8 об’єктів

Коли в Україні зітруть русскій мір з публічного простору

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів