До кінця року на Дрогобиччині не залишиться жодного радянського пам'ятника

18:26 14 вересня 2023 р.

Фото до новини

Демонтують навіть комуністичну зірку на стелі концертного залу у Народному дому ім. І.Франка.

У четвер, 14 вересня, у Дрогобицькій РВА під головуванням першого заступника Львівської ОВА Андрія Годика за участі начальника Дрогобицької РВА Степана Кулиняка, керівництва територіальних громад, депутатів облради та учасників обласної робочої групи з питань декомунізації відбулася нарада щодо процесів декомунізації у Дрогобицькому районі, пише Dailylviv.com.

«Наголошу ще раз – декомунізація нікуди не дінеться, до кінця року Львівщина очиститься повністю від залишків радянського минулого. Станом на початок вересня Львівщина очистилася від комуністичних пам’ятників на 74%», - зазначив перший заступник начальна Львівської ОВА Андрій Годик.

Процес декомунізації у Дрогобицькому районі завершено на 80%. На початок 2022 року у районі налічувалось 24 об’єкти, які підпадають під дію декомунізаціного закону. На початок 2023 року - 19. Станом на сьогодні залишилось ще 5: 4 об’єкти у Дрогобицькій громаді, 1 - Східницькій.

Як зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк, у Дрогобицькій громаді до кінця жовтня мають завершити процес демонтажу та перепоховань у селах Новошичі, Михайлевичі, Раневичі, а також комуністичної зірки на стелі концертного залу у Народному дому ім. І.Франка. Ексгумацію проводитимуть також і на так званому Вічному вогні у Дрогобичі.

У Східницькій громаді залишилися ще одна братська могила радянських воїнів у смт Підбуж.

У Бориславській громаді демонтували 4 об’єкти, у Східницькій – 1, у Меденицькій – 11, у Дрогобицькій – 1. Також у Трускавці завершуватимуть демонтаж «Меморіалу слави», який розпочали ще у 2015 році. За останніми офіційними даними, поховань на цьому місці немає.

«До кінця цього року процес декомунізації завершимо повністю, бо мусимо покінчити з радянським слідом у нашому районі», - наголосив очільник району.

У Дрогобицькому районі демонтували вже п'ять символів радянської доби: всі у Меденицькій громаді

У Дрогобичі пригашують радянський вічний вогонь

Знесли братську могилу, пам'ятники радянським льотчикам і москвофілу: на Дрогобиччині готують демонтаж ще 8 об’єктів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів