Середньовічне городище у Ступниці та Котованому може стати другою Тустанню

14:42 1 листопада 2021 р.

Ступниця і Котоване – села, які сьогодні входять до складу Дрогобицької територіальної громади. Унікальність цієї території полягає в тому, що у часи середньовіччя тут було городище, оточене фортифікаційними валами. Історики запевняють, що це поселення підпорядковувалося сину Ярослава Мудрого – Ігорю, адже саме тут Михайлом Грушевським було знайдено відповідну печатку.

Про це інформують у Дрогобицькій міській раді, пише Dailylviv.com.

Сучасні археологи активно розпочали експедиції цієї території з 2007 року. Богдан Лазорак – історик, науковець, кандидат історичних наук, директор «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» наголошує, що Ступниця є унікальною в тому плані, що на цій території знайдено артефакт, який датується Х—ХІ ст. і очевидно, бере свій початок з епохи перших білохорватських поселень.

У неділю, 31 жовтня, у церкві Святого Юрія відбулася регіональна конференція «Ступниця і Котоване від неоліту до ранньо модерного часу: Підсумки і перспективи досліджень середньовічного городища та реставрація храму Святого Юрія».

Конференція відбулася за підтримки Львівської обласної ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Дрогобицької міської ради у межах академічної і партнерської співпраці з Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. І. Франка, Археологічним музеєм Львівського національного університету ім. І. Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Національним лісотехнічним університетом України (м. Львів), Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського (м. Коломия) спільно із парафіяльною громадою і староством сіл Ступниця і Котоване.

З науковими доповідями та презентаціями виступили історики та науковці, які презентували результати експедиційних досліджень та заходи зі збереження храму.

Довідка

Тустань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця IV—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Стрийському районі Львівської області, поблизу с. Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниця. Унікальна пам'ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи

За столицю Білої Хорватії можуть присудити 5 років

Давньоруське городище Пліснесько зацікавило австрійців

На Львівщині зайшли унікальне давнє городище

 

dailylviv.com

До теми

12:55 21 листопада 2021 р.

У Львові поклали квіти до могил загиблих під час Революції Гідності

День Гідності та Свободи запровадили на честь двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції та Революції Гідності. Українці почали його відзначати у 2014 році.

Рубрика: Історія

14:58 2 листопада 2021 р.

Музейна знахідка: у Шевченківський гай привезуть новий експонат - хату 1920-х років з Полісся

Науковці Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького у прикордонному поліському селі почали маркування конструктивних елементів хати, яку перевезуть до скансенсу.

Рубрика: Історія

14:16 2 листопада 2021 р.

У Львові до 3-тонного пам'ятного знаку словенським воїнам, який виготовили у Словенії, поклали квіти

Сьогодні, 2 листопада, заступник голови місії, повноважний міністр Посольства Республіки Словенія в Україні Блаж Масле спільно з директором департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Романом Шепеляком вшанували пам'ять словенських воїнів.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу