Реконструкцію Собору Святого Юра плануємо завершити в наступному році, - Юрій Бучко

09:55 8 жовтня 2021 р.

Архикафедральний Собор Святого Юра розпочали реконструювати у 2018 році. На сьогодні на об’єкті виконали 30 % робіт. Для продовження реконструкції минулого тижня Львівська обласна рада виділила 15 млн грн.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

“Загалом, щоб завершити реконструкцію необхідне фінансування у сумі 30 млн гривень. За ці кошти, які нещодавно скерували зі скарбниці області, зможемо  впорядкувати подвір’я храму, реставрувати  дзвіницю, браму та огорожу, завершити  реставрацію митрополичих палат, влаштувати об’їзди капітули",  - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Як зазначили в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, упродовж 2018-2020 років виконали роботи по влаштуванню оглядової тераси, проклали колектор з північної сторони капітули до вул. Озаркевича, здійснили благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору Св. Юра з укріпленням північної сторони набивними палями. Окрім цього, виконали роботи з влаштування громадських санвузлів із заміною мереж в приміщенні північної частини капітули.

Зазначимо, що Архикафедральний Собор Святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. З 1998 року Собор разом належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).

Довідково                  

Собор Святого Юра у Львові оголошено Архикафедральним собором Львівської митрополії. Львівська митрополія УГКЦ — адміністративно-територіальна одиниця Української греко-католицької церкви з центром у Львові, проголошена 29 листопада 2011 року. До складу митрополії увійшли Львівська архієпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Митрополію очолює Ігор Возьняк, архієпископ і митрополит Львівський. Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії є владика Володимир Груца.

Собор Святого Юра у Львові реставрує і ремонтує фірма з підмоченою у Дрогобичі репутацією

Війна за Митрополичі сади між УГКЦ і Держспецзв'язком: суд став на бік церкви

dailylviv.com

До теми

23:13 8 травня 2022 р.

Кожен 4-й працездатний біженець з України у Польщі працевлаштувався - це явище світового значення

У базі даних PESEL (ідентифікаційний номер) зареєстровано 400 тисяч осіб працездатного віку з України; понад 100 тисяч з них, тобто кожна четверта особа, вже легально працюють в Польщі, заявив у суботу, 6 травня, заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі, уповноважений уряду у справах біженців з України Павел Шефернакер.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу