На Львівщині зайшли унікальне давнє городище

12:42 12 квітня 2016 р.


Фото: vidomosti-ua.com

Для розкопок у Ступниці було використано сучасний унікальний пристрій – сканер, який бачить вглиб на півтора метра.

Днями у селі Ступниця Львівської області зайшли унікальне давнє городище. Впродовж трьох днів львівські археологи й історики спільно з польськими науковцями досліджували ці місця.

Вперше за багато часу для розкопок було використано сучасний унікальний пристрій – сканер, який бачить вглиб на півтора метра. Таким чином дослідники відсканували близько гектара території.

Археолог iз Польщі Марцін Петровські розповів: «У цьому випадку ми використовуємо магнітний метод, який дозволяє побачити, що там є під землею. Археологічні об’єкти змінюють магнітні поля землі, і ми ці аномалії і зміни реєструємо, а комп’ютер вимальовує мапи. Ми тоді можемо уявляти, що лежить під землею».

За даними істориків, майже тисячу років тому поселення у районі Ступниці займало площу в 20 гектарів, а його мешканці були ковалями і гончарями. Археолог Віталій Ляска зазначив: «У нас є історія XI століття України-Русі, для історії Галичини це століття є темне. По суті, перша згадка про Галичину і про ці терени датується 1084 роком, а далі все пропадає. Ні до того, ні після того нема прикметних згадок, і ми розраховуємо, що тут нам допоможе археологія».

Своєю чергою, археолог Ярослав Погоральський розповів: «Ось, власне, ми на поверхні побачили фрагмент горщика, який можна так попередньо датувати XI століттям, і вся територія пам’ятки буквально всипана такими уламками». 

Сьогодні над місцем у Ступниці, де знайшли древнє поселення, – церковне угіддя та сільська хата родини Яворських. Пані Ярослава запевняє: «Скарбів тут ніколи не знаходила, однак бабуся, і дідусь часто розповідали про цю місцину. Мій дідо так мамі казав, а мама мені, що тут ніби такі дуже високі люди жили, такі рослі».

Решток високих людей археологи не знайшли. Зате мають підтвердження, що, окрім українців, тут були й варяги. Адже під час досліджень знайшли скандинавську пряжку. Ще більше таємниць історики та археологи розкриють уже влітку, коли почнуть повноцінні розкопки».

Про це повідомили сьогодні, 12 квітня, в київському часописі «Україна молода».

dailylviv.com

До теми

13:12 22 січня 2022 р.

У Львові відзначили 103 річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України на Личаківському кладовищі відбулись урочисті заходи. Участь взяли представники обласної та міської влади, військові, громадські та політичні діячі міста, духовенство.

Рубрика: Історія

14:56 4 січня 2022 р.

Археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії на Львівщині

Розвідкові розкопки нововідкритої пам’ятки часів германських племен виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу