За три години з Рави-Руської до Варшави: на Львівщині розпочали новий транспортний проєкт

14:31 10 лютого 2022 р.

Фото до новини

В області цього року розпочнуть роботи з відновлення євроколії Держкордон-Рава-Руська протяжністю 8 кілометрів.

Як повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький, наявна євроколія з 2005 року не експлуатується і потребує модернізації. Вартість проєкту орієнтовно становитиме 100 млн грн, інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

«У грудні 2021-го Президент України оголосив про новий напрям програми Велике будівництво. Він стосується оновлення Укрзалізниці. Планується, що цей процес триватиме 6 років і залучити для його інвестування мають близько 200 мільярдів гривень. Я думаю, що наш амбітний проєкт прямої пасажирської вузькоколійки між Львовом та Варшавою, а далі і Києвом - має стати частиною національної програми. Протяжність колії від Держкордону до Рави-Руської 8 км. Починаємо з розробки ПКД, яка може коштувати 3 – 5 мільйонів гривень. 1 мільйон - кошти місцевої громади. Решту грошей ми акумулюємо з обласного та державного бюджету. Роботи можуть розпочатися вже наступного року.», - зазначив очільник області.

Також голова Львівської ОДА спільно з керівництвом РФ «Льві́вська залізни́ця» АТ «Укрзалізниця», представниками Держмитслужби та Держприкордонслужби, депутатами ЛОР оглянули залізничну інфраструктуру на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська.

Юрій Іщук, виконавчий директор РФ «Львівська залізниця», подякував Львівській ОДА та Львівській облраді за налагоджену співпрацю упродовж останніх років та розповів про роботи, які необхідно провести.

«За останній рік ми запустили новий поїзд на Буковель, з’єднали Славськ з Києвом швидкісними поїздами, запустили модернізовану електричку на Сянки. Щодо нового проєкту, потрібно буде відремонтувати пасажирську будівлю, платформу - вартість робіт очікується приблизно 14,7 млн грн, а також колії, переїзди, мости (на загальну суму 31 млн грн). Загальна очікувана вартість капітальних інвестицій - до 83 млн грн», - зазначив Юрій Іщук.

Він також додав, що співпрацю з польською залізницею щодо реалізації проєкту обговорять вже 15 лютого.

У свою чергу президент правління "Єврорегіон Розточчя", голова міста Томашув Любєльські (Республіка Польща) Войцех Жуковскі зазначив, що сьогоднішня зустріч має міжнародне значення.

«Будемо спільно над тим працювати. Сполучення Рава-Руська-Варшава має стати гарним проєктом. Впродовж трьох годин з Рави-Руської можна дістатися до Варшави, а з Варшави - до цілого світу», - сказав  голова міста Томашув Любєльські (Республіка Польща).

Між Львовом і Варшавою пропонують прокласти вузькоколійну залізницю

Європейська вузькоколійка від Рава-Руської до Львова коштуватиме 50 мільйонів євро

Укрзалізниця замінить старі радянські локомотиви на нові французькі

Зі Львова в Дніпро і назад: найпопулярніший залізничний маршрут перевезень автомобілів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів