Між Львовом і Варшавою пропонують прокласти вузькоколійну залізницю

15:05 18 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: economics.unian.ua

В Україні колія європейської ширини використовуються на кількох дільницях у Закарпатській та Львівській областях, а також на деяких прикордонних станціях.

Влада Львова пропонує побудувати вузькоколійну залізницю за євростандартом, яка забезпечить пасажирське сполучення за маршрутом Київ – Львів – Варшава. Як повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації, цю перспективу обговорили голова Львівської ОДА Олег Синютка та виконувач обов'язків голови правління «Укрзалізниці» Олександр Завгородній.

Прес-служба цитує Синютку: «Ми хочемо, щоб з Варшави до Львова пролягала «вузькоколійка». А вже з нашого обласного центру, після пересадки, можна було б швидко дістатися до Києва. Якщо цей проект вдасться реалізувати, завантаженість потоку на залізниці істотно збільшиться».

Крім того, в прес-службі повідомили, що рухомий склад Львівської залізниці можуть поповнити чотирма новими пасажирськими поїздами зразка електропоїзда Львів – Івано-Франківськ – Чернівці. Крім того, на зустрічі обговорювалося будівництво нового вокзалу в Сянках Турківського району, які є центром розвитку паралімпійського спорту в Україні. 

Найбільш поширена в Європі ширина колії – 1435 мм. В Україні та на пострадянському просторі в основному використовується стандарт 1520 мм.

В Україні також використовується колія європейської ширини, зокрема, на кількох дільницях у Закарпатській та Львівській областях, а також на деяких прикордонних станціях. Львівська залізниця пролягає в південно-західній частині України на території 7 областей, проходячи через Карпати, Прикарпаття, Волинь.

Про це повідомили сьогодні, 18 березня, в інформаційній агенції УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів