За Оперним театром у Львові міська рада намріяла громадський простір

16:24 1 лютого 2024 р.

Фото до новини

Громадський простір замість «Добробуту» - не просто мрія.

Так написав у Facebook заступник міського голови Львова Любомир Зубач,

"Я маю мрію, що за Оперним театром буде гарний і стильний сучасний громадський простір. Такий, що пасуватиме нашому місту і який стане візитівкою Львова. Зрештою, в минулому він там і був. 

90-ті роки подарували нам багато чого – наприклад, численні МАФи і стихійні базари на стадіонах чи міських площах. Тоді так звані барахолки були мегапопулярними з об’єктивних причин: у магазинах було голо і пусто. Тож такі ринки ставали швидким і надприбутковим бізнесом. 

Але треба подивитися навколо і визнати об’єктивну реальність: часи таких барахолок минули – на стадіонах тепер знову грають у футбол, а на міських площах відпочивають і гуляють мешканці та туристи. Тому очевидно, що оцей “шанхай” позаду Львівської Опери у самому центрі абсолютно не пасує європейському місту. Тим паче ансамбль історичного центру Львова належить до світової спадщини ЮНЕСКО",- зазначив Зубач.

Читайте також: У центрі Львова закрили ринок Добробут: що там буде

Нагадаємо, за скандальну ділянку під ринком "Добробут" у Львові майже 20 років йде боротьба у судах. З одного боку Львівська міськрада хоче повернути територію площею 0,66 га біля Львівської опери у володіння громади та відновити там історичний громадський простір, який розташовувався тут на початку XX століття. 

З іншого боку є ТОВ "Галінвест", яке, зі зрозумілих причин, не хоче втратити землю, що оцінюється в сотні мільйонів гривень.

Любомир Зубач по про останнє рішення Верховного Суду, яке, за словами заступника мера, додає оптимізму. Феміда винесла рішення на користь Львівської міськради —  скасувала усі попередні рішення судів та скерувала справу на новий розгляд. 

Читайте також: Ринок Добробут у Львові хочуть продати за 5-10 млн євро: мерія попередила, що земля належить місту

"Трохи історії. Раніше за 90-ті роки. На початку ХХ століття площа за Оперним театром була головним громадським простором у центрі міста. Уздовж площі була історична забудова. На сьогодні вона, на жаль, практично не збереглася. 

І власне позиція міста – коли повернемо землю в користування міста, відтворити тут історичний громадський простір з додатковим озелененням, комфортним і затишним плануванням простору, відповідними вуличним меблями. Можливо, з водним чи мистецьким об’єктом, або навіть з дитячим майданчиком – це все до обговорення. Рішення прийматимемо спільно. 

Зрештою, і на «Добробуті» вже почалися незворотні процеси: частина ринку вже згорнула діяльність, деякі ятки демонтувалися навіть без якогось особливого допінгу від міської ради. Тому й решті підприємців варто усвідомити: процес пішов і його буде доведено до кінця",  - підсумував Зубач.

Читайте також: Самовільне будівництво родини Брезіцьких біля ринку «Добробут» зупинила ДАБК

На фото — попередня візуалізація, яку розробило управління архітектури та урбаністики ЛМР, і архівна світлина простору позаду Оперного театру

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів