Вимикати постачання електроенергії, газу, води і тепла через борги заборонено: 15-48

08:05 26 жовтня 2022 р.

Фото до новини

У період дії воєнного стану в Україні заборонене припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило, пише Dailylviv.com, що на гарячу лінію надходить багато звернень від громадян: люди отримують попередження від надавачів комунальних послуг і електропостачання про відключення за несплату. Це стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води і централізованого водопостачання. Є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги.

Міністерство нагадує, що у період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 року № 206.

Також рішенням регулятора припинені позапланові та планові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 01.03.2022 року № 335).  

Міністерство зробило два заклики: до надавачів послуг і громадян.

Надавачів послуг просить не нехтувати законами України і з розумінням ставитися до тих, хто наразі не може оплачувати та погашати борги за надані послуги.

А громадян закликає з розумінням і повагою ставитись до працівників комунальних служб. Перед ними – як і перед всією державою – в нинішній час постали великі виклики. За першої ж можливості підтримайте тих, хто дає нам тепло, світло, газ, воду. Оплата спожитих послуг для них сьогодні критично важлива. Цим ви зробите свій внесок в енергетичну стійкість України.

У разі проблем, що виникають з надавачами послуг, громадяни можуть звернутися на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань за номером: 15-48.

Як львів’янам заощадити на комуналці взимку 2022-2023? Готуємо вікна до зими

Не повертатись з-за кордону до весни. Ситуація буде погіршуватися, - міністерка звернулася до українців-мігрантів

Електроенергію у Львівській області вимикатимуть за графіком: де довідатися

Маємо ремонтувати будинки, школи, цивільну інфраструктуру: ЄС не дозволить Росії паралізувати Україну

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів