Влада Львова згадала про необхідність подвір'їв для новобудов і комфортної відстані між ними

13:49 1 жовтня 2021 р.

Фото до новини

На виконкомі Львівської міськради презентували стандарти забезпечення якісного житлового будівництва у Львові.

Сьогодні, 1 жовтня, на засіданні виконавчого комітету управління архітектури та урбаністики презентувало проєкт рішення щодо забезпечення якісного житлового будівництва на території Львова. Відтак презентовані стандарти покликані підтримувати цінності просторового розвитку, спрямованого на підвищення якості життя та розширення можливостей самореалізації мешканців, необхідності гармонійного розвитку території Львова. Їх планують обговорити з різними середовищами.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Готуючи рішення про ці стандарти, ми орієнтувались на найкращі взірці європейського досвіду і ту ситуацію, яка часто складається із новим житловим будівництвом у місті Львові. Першим пунктом є якісна просторова структура, тому що є радянські штампи щодо містобудівної забудови, які не витримують на сьогодні критики. Тут йдеться, власне, про забезпечення якісного житлового подвір’я, перш за все, де мешканці можуть бути в безпеці. Воно має бути відмежоване від вулиці об’ємами житлових будівель.

Друге – це фактично гуманна висотність та багатофункційність. Є маса наукових досліджень, які свідчать про те, що забудова у 6-8 поверхів є найбільш сприятливою для проживання та комфортною. Тут є гуманний масштаб: окремі висотні будівлі мають право на життя, але виключно як просторові акценти у низьких межах. Необхідно передбачати так само наявність громадських будівель, щоб забудова не була цілком житловою, а містила амбулаторії, велику кількість культурних закладів, спортивних та комерційних.

Третє питання – це те, що ми бачимо часто, коли відбувається ситуативна забудова кількома забудовниками одночасно, це є просторовим переущільненням. Тут ми говоримо про те, що якби будівля стояла на 5 м далі, то це було б зручно, адже якщо вона стоїть надто близько, то це створює некомфортну ситуацію. Відстань між фасадами має бути більшою за висоту цих фасадів. Це просте правило, яке працює у стандартах багатьох європейських міст, який, на жаль, не передбачений поки у наших ДБН, але ми радимо застосовувати його.

Так само обов’язковою є соціальна інфраструктура. В цьому випадку ми в показниках враховували те, що у будь-якому разі на сьогодні є перевантажені існуючі дитячі заклади та школи. Тому показники пропонованих метрів квадратних забудови передбачають інфраструктуру для навколишніх вже збудованих будинків.

Важливим є й питання естетично довершених фасадів. Йдеться про конструктивне вирішення фасадів, яке має передбачати довговічність, практичність експлуатації», - зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Також він додав, що пропонуються інструменти для адаптації будівель до кліматичних змін, зокрема використання зелених дахів, які дозволять акумулювати воду, і сприяння енергетичній ефективності будівель.

«Щодо паркування, то пропонується базовий показник - одне паркомісце на одну квартиру, однак, за наявності доброго зв’язку з громадським транспортом, цей показник може бути дещо зменшеним. Натомість якщо транспортне сполучення є недостатнім, або у пішій доступності немає зупинки громадського транспорту, відповідно, слід використовувати більші показники, для того, щоб машини, якими користуватимуться мешканці, не заполонили весь простір навколо», - акцентував головний архітектор.

«Я хочу подякувати за якісно пророблену роботу. Ми домовились, що це питання ми сьогодні починаємо розглядати, і фіналізуємо рішення після детального обговорення з різними середовищами.

Звичайно, потрібно, аби це положення було публічним, аби ті, хто мають зауваження, висловлювали їх, і ми могли проговорити це на наступному виконкомі», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

На вулиці Стрийській забудовник розпочав роботи без дозвільних документів

Міськрада радить не купувати квартири у 30 новобудовах Львова (перелік)

Новому Львову заборонили всі операції з майном і нерухомістю: у 23 ФФБ також

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів