Будівництво готелю Антонова на площі Міцкевича пригальмував Верховний Суд

12:28 15 грудня 2021 р.

Фото до новини

Верховний Суд скасував частину детального плану території щодо площі Адама Міцкевича, 9 у Львові. Там власник «ОККО» Віталій Антонов споруджує 25-метровий готель.

Про це повідомляють Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com.  Історія судового конфлікту щодо ділянки на площі Адама Міцкевича розпочалась ще в грудні 2019 року, два роки тому. Тоді позов подали дві організації − Львівська обласна організація Національної спілки художників України та Український національний комітет міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС).

Вони хотіли, щоб суд скасував частину ухвали «Про затвердження детального плану території в районі площі Ринок», де йдеться про площу Адама Міцкевича. Цю ухвалу депутати міської ради погодили у вересні 2019 року. Пізніше львівські активісти намагалися скасувати її повністю, однак наразі їм це не вдалося.

А от частину цього детального плану після двох років все ж оскаржила львівська спілка художників. Верховний Суд підтримав організацію через два основні аргументи.

Позиція суддів

Перший – Львівська міська рада порушила процедуру проведення громадських обговорень щодо детального плану території в районі площі Ринок. Вони тривали з квітня по травень 2019 року, на обговорення зареєструвалося 215 людей.

Судді встановили, що формулювання «у районі площі Ринок» не є точним. Воно не дало змогу мешканцями зрозуміти, що в детальному плані буде також включена площа Адама Міцкевича, 9. Хоча в попередніх інстанціях судді вважали, що міська рада не зобов’язана перелічувати усі вулиці, а під фразою «у районі площі Ринок» йшлося про території поблизу.

Другий – Львівська міська рада проігнорувала ЗУ «Про охорону культурної спадщини». Вона не погодила детального плану території в Міністерстві культури та інформаційної політики. І також не поінформувала про нього Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Верховному Суді зазначили, що територія, охоплена площами Ринок та Адама Міцкевича, 9 включена до охоронної зони всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Так, рештки будівлі, які були на ділянці, не є пам’яткою культурної спадщини. Але територія, вважають судді, розташована в історичному ареалі Львова. І тому міська рада повинна була дотриматись закону «Про охорону культурної спадщини».

Про будівництво

На площі Адама Міцкевича, 9 готель висотою 25 метрів будує ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Компанія входить до групи фірм «Універсальна інвестиційна група» бізнесмена Віталія Антонова. Серед найбільш відомих – ПАТ «Концерн Галнафтогаз», це мережа автозаправок «ОККО».

Право власності на ділянку під готель фірма «Центр розвитку нерухомості» остаточно отримала в 2005 році. А будівництво розпочали аж 2020 року, після чергового дозволу від виконавчого комітету.

Проти цього готелю з компанією Віталія Антонова судилося Міністерство культури та інформаційної політики. Воно винесло приписи про заборону будівництва, однак в листопаді цього року суд їх скасував. Суддя Уляна Братичак не побачила, що ділянка розташована в історичному ареалі міста.

Повне рішення Верховного Суду таке:

Касаційну скаргу Львівської обласної організації Національної спілки художників України задовольнити частково.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 3 лютого 2021 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2021 року скасувати та ухвалити нове рішення.

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною та нечинною ухвалу Львівської міської ради від 19 вересня 2019 року № 5476 «Про затвердження детального плану території у районі площі Ринок» в частині затвердження детального плану території, що стосується площі Адама Міцкевича, 9 у м. Львові.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Львівської міської ради (ЄДРОПУ 26256622) на користь Львівської обласної організації Національної спілки художників України (ЄДРОПУ 02916619) судовий збір, сплачений за подання позову (платіжне доручення № 123 від 19 грудня 2019 року), апеляційної (платіжне доручення № 316 від 24 лютого 2021 року) та касаційної скарг (квитанція № 60075 від 13 липня 2021 року), у загальному розмірі 9 194 (дев`ять тисяч сто дев`яносто чотири) гривні.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та не може бути оскаржена.

Що швидше збудує Антонов - готель у Львові чи гірськолижний курорт у Славському?

Готель Антонова на площі Міцкевича споруджують за польським проєктом без дозволу Мінкульту

Антонову дозволили будівництво готелю на площі Міцкевича

25-метровий готель Антонова, засновника OKKO Group, в історичному ареалі Львова: суд зняв заборону на будівництво

21 га в історичному центрі Львова суд дозволив перезабудовувати по-новому

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів