Антонову дозволили будівництво готелю на площі Міцкевича

14:57 8 лютого 2020 р.

Виконавчий комітет Львівської міської ради 7 лютого видав ТОВ «Центр розвитку нерухомості» містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю з адміністративно-торговими приміщеннями та підземним паркінгом на площі Міцкевича, 9 у Львові.

Про це пишуть "Наші гроші. Львів".

Йдеться про будівництво готелю заввишки 25 метрів на місці зруйнованого будинку позаду пам’ятника Адамові Міцкевичу. Вигляд майбутньої будівлі визначать на міжнародному архітектурному конкурсі. Згідно з минулорічним проєктом, на першому поверсі майбутньої будівлі будуть магазини, а на верхніх поверхах − івент-холл з панорамною терасою.

Проєкт будівництва, який представил виконавчому комітетові 7 лютого 2020 року

Таке рішення міської ради суперечить містобудівним правилам. Як неодноразово писали «Наші гроші. Львів», з січня 2019 року виконком не може видавати містобудівних умов та обмежень, оскільки у Львові не затверджений історико-архітектурний опорний план.

Це будівництво має й інші порушення – зазначає ексочільник оновленого ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» Володимир Довжинський. В містобудівних умовах прописано, що забудовник має узгодити паспорт опорядження фасаду в управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Однак погоджувати його і весь робочий проєкт будівництва потрібно в Міністерстві культури України, оскільки ділянка розташована на території об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Те саме стосується й дозвільних документів – забудовник повинен звертатись до ДАБІ України, а не інспекції ДАБК Львова, як прописано в містобудівних умовах.

«Це свідомі намагання все погодити на місцевому рівні, тому що центральні дозвільні органи не підконтрольні Львівській міській раді», − вважає Володимир Довжинський.

На засіданні проти рішення виконкому виступив представник Спілки архітекторів. Він просив зняти це питання з розгляду, оскільки воно належить до компетенції Міністерства культури України. «Ви хочете, щоб там ця яма була ще років десять?», − відреагував на зауваження мер Львова Андрій Садовий.

Забудувати територію на площі Міцкевича, 9 планують вже 20 років. Новий проєкт будівництва з’явився у 2018 році, коли фірма «Центр розвитку нерухомості» отримала містобудівні

умови та обмеження. Тоді висота готелю була нижчою за теперішню – 22,4 метри. При цьому міська рада не згадувала про відбудову фасаду колишнього будинку, хоча обіцяла це зробити.

Забудовник готелю «Центр розвитку нерухомості» входить до групи компаній «Універсальна інвестиційна група» бізнесмена Віталія Антонова. Найбільш відомою серед них є ПАТ «Концерн Галнафтогаз» − мережа автозаправок «ОККО».

Раніше на площі Міцкевича, 9 була кам’яниця, яку знесли в 1997 році через руйнацію. Що було причиною обвалу будівлі – досі невідомо. До 2016 року знесений будинок був пам’яткою архітектури національного значення. Зараз на його місці можна побачити рештки старих міських мур.

Вперше про забудову ділянки почали говорити вже у 1998 році. Інвестори будівництва торгово-адміністративного будинку постійно змінювалися: спочатку ним було підприємство «Галінвест», а пізніше − ПАТ «Львівнафтопродукт». У 2005 році право власності на ділянку отримало ТОВ «Центр розвитку нерухомості», і вже у 2008 році виконком дозволив йому будувати тут готельно-адміністративний комплекс з підземним паркінгом. При цьому забудовник мав провести міжнародний конкурс та погодити проєкт в ЮНЕСКО, однак вже в іншій редакції рішення ці пункти вилучили.

Тодішній проєкт будівництва на площі Міцкевича, 9 викликав значне обговорення серед архітекторів Львова. Основні зауваження стосувалися вигляду майбутньої будівлі − вона була схожа на сусідній будинок «Укрсоцбанку», який називають найпотворнішим у Львові. Реалізувати проєкт не вдалося через судові суперечки зі Спілкою художників України, яка також претендувала на цю ділянку.

Нагадаємо, львів`яни готували скаргу в штаб-квартиру ЮНЕСКО на незаконні забудови в центрі Львова.

 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:01 29 листопада 2021 р.

У Львові через голодну тусу блогерів в День памяті голодоморів закрили Будинок вчених

Сьогодні, 29 листопада, міська комісія ТЕБ і НС, зважаючи на випадок порушення низки карантинних норм та обмежень під час заходу, що відбувся 27 листопада, прийняла рішення призупинити господарську діяльність Будинку вчених. Про це повідомив перший заступник міського голови, заступник керівника міської комісії ТЕБ і НС Андрій Москаленко.

Рубрика: Ситуації

13:43 29 листопада 2021 р.

У Львові створили кризовий центр реагування на надзвичайні ситуації

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав Львівський університет безпеки життєдіяльності. На базі навчального закладу облаштовують кризовий центр або ж Центр управління моніторингу та координації сил, залучені під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу