Українським біженцям у Швеції платитимуть у 4 рази більше

17:11 6 травня 2024 р.

Фото до новини

Досі біженці з України мали право лише на денну платню в розмірі 71 крони, яку виплачували в будні дні.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. Уряд Швеції оголосив, що з 1 листопада цього року будуть покращені соціальні умови для біженців з України. Вони отримають, зокрема, право на вищі пільги та безкоштовне медичне обслуговування.

За даними Міграційного відомства Швеції, під тимчасовим захистом у країні перебувають 40 тисяч громадян України. Це менше, ніж у сусідній Норвегії, де прийняли понад 70 тисяч українських біженців, а також у Фінляндії, куди їх прибуло понад 60 тисяч.

Читайте такожБіженцям з України дозволили залишитися у Великобританії ще півтора року

Організації, які об’єднують українських іммігрантів, неодноразово попереджали, що допомога, яку пропонують у Швеції, є недостатньою. Досі біженці з України мали право лише на денну платню в розмірі 71 крони, яку виплачували в будні дні. Серед проблем були труднощі з відкриттям банківського рахунку чи отриманням електронного підпису. Повідомлення про проблеми були підтверджені звітом Червоного Хреста, опублікованим у лютому.

Читайте такожУкраїнські біженці все частіше їдуть до Німеччини

Представлені урядом зміни дозволять українцям отримати запис до реєстру населення після 12 місяців перебування у Швеції. Завдяки цьому у листопаді українці матимуть право на вищу допомогу — 308 крон на день. Інші переваги включають доступ до безкоштовного медичного обслуговування не тільки в ситуаціях, що загрожують життю, і участь у програмах, які допомагають вийти на ринок праці.

Однак громадяни України все одно не матимуть права на житлову субсидію та допомогу на дітей.

Читайте такожУгорщина не буде висилати в Україну військовозобов'язаних чоловіків

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів