Біженцям з України дозволили залишитися у Великобританії ще півтора року

15:50 18 лютого 2024 р.

Фото до новини

Нова схема означатиме, що українці, які були змушені покинути свої домівки через вторгнення Росії майже два роки тому, зможуть залишатися у Великобританії до вересня 2026 року.

Про це повідомляє Skynews, пише DailyLviv.com

Українські біженці, які знайшли притулок у Великій Британії після повномасштабного нападу росії, зможуть залишатися в країні ще півтора року, повідомило в неділю, 18 лютого, Міністерство внутрішніх справ Великої Британії. Наразі до Великої Британії прибуло понад 200 тисяч українських біженців.

Після початку війни британський уряд запустив дві візові програми для українських біженців — одну для людей, які мали родичів у Великій Британії до нападу росії, а іншу — програму «Домівки для України», за якою приватні особи, церкви, благодійні організації або місцева влада можуть запропонувати взяти їх під свій дах безплатно щонайменше на шість місяців.

Біженці з України, які прибули за цими програмами, отримали право залишатися у Великій Британії разом із правом працювати та отримувати пільги протягом трьох років, тобто перші видані візи закінчаться в березні 2025 року.

Як пояснили у заяві МВС Великої Британії, щоб забезпечити їм передбачуване майбутнє, уряд уже вирішив, що з початку 2025 року вони зможуть подавати документи на продовження візи ще на 18 місяців, тобто до вересня 2026 року.

Станом на початок цього тижня британський уряд надав майже 252,2 тисяч віз українським біженцям — 71,9 тис. для осіб, які вже мали родичів та 180,9 тис у рамках програми «Домівки для України». До Великої Британії приїхало 200,2 тис. осіб — 56,8 тис., які мали родичів та 143,4 тис., які користуються програмою «Дім для України». Крім того, продовжено візи 31,4 тис. українців, які вже раніше перебували в цій країні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів