У Сихівському районі Львова хочуть демонтувати незаконну споруду

18:14 7 грудня 2023 р.

Фото до новини

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради проводить позапланову перевірку будівельних робіт на проспекті Червоної Калини, 109, на території скверу Гідності.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com

Як наголошує перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, позиція громади міста впродовж багатьох років, відколи розпочалося будівництво, залишається незмінною – на місці скверу має бути сквер. 

«З 28 листопада ми розпочали позапланову перевірку щодо незаконних, на нашу думку, будівельних робіт на просп. Червоної Калини, 109. Оскільки у воєнний час планові і позапланові перевірки заборонені, то цю перевірку ми погодили з Міністерством регіонального розвитку та Державною інспекцією архітектури та містобудування України. Триватиме вона до 11 грудня.

Сьогодні ми викликали всіх суб’єктів містобудування на цей об’єкт, щоб надали пояснення і оглянули роботи», – розповів Тарас Павлишин, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львівської міської ради.

За його словами, за попередніми матеріалами, встановлено, що об’єкт будують з відхиленнями від проєктної документації, від експертизи, а також є інші недоліки, про які буде повідомлено вже після складання відповідного процесуального акту.

Читайте також: Міська ДАБК звернулась у прокуратуру, щоб зупинити незаконне будівництво ЖК у Брюховичах

«Те, що відбувається у сквері Гідності, неможливо пояснити жодним здоровим глуздом. Це громадський простір. Колись тут було кафе. Потім ФОП захотів збудувати споруду на чотири поверхи. Минулого року незаконно оформив право власності на незавершений об’єкт, якого тут і близько не було. А перемовини з цим ФОПом не завершилися нічим. Я не здивуюся, якщо сьогодні з’явиться ще якесь незаконне рішення по цьому, щоб юридично затягнути процес.

Та позиція громади незмінна – тут має бути сквер Гідності, і все, що тут відбувається, має відбуватися згідно з чинними законодавством і здоровим глуздом.

Тому ця незаконна споруда має бути демонтована. У сквері Гідності має бути сквер, а не незаконна конструкція, яка від місяця до місяця зазнає змін», – наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Читайте також: У центрі Львова біля бомбосховища київська компанія розпочала незаконне будівництво

«Я вважаю, що перевірки таких робіт треба повертати. Тому як народний депутат буду звертатися до Кабміну. Адже якщо є дозволи і проводиться будівництво, то мають бути перевірки, якої якості це будівництво, і яку загрозу чи не загрозу воно несе для громадян», – наголосила Наталя Піпа, співзасновниця ГО «Кращий Сихів», народна депутатка України.

5 травня 2014 року, фактично з початком російсько-української війни, громада Сихова вперше вийшла, щоб захистити цей громадський простір, який пізніше отримав статус скверу і назву — сквер Гідності.

В історії боротьби між громадою Сихова і підприємцем-забудовником було чотири пікети ЛМР, блокування трибуни ЛМР 23 жовтня 2015 року, понад 10 судових процесів. Перетворення старого радянського простору в сучасний інклюзивний простір тривало з 2014-го до 2018 року.

У 2022 році, під час широкомасштабного вторгнення росії, підприємець відновив спробу збудувати торговий центр.

31 серпня 2022 року комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ЛМР прийняла рішення демонтувати двоповерхову тимчасову споруду, встановлену у сквері Гідності.

Але держреєстраторка узаконила об'єкт на Сихові, який за рішенням виконкому почали демонтовувати.

Нагадаємо, що у 2021 році у Львові знесли 7-поверховий самобуд, а земельну ділянку під ним мерія забрала як компенсацію за демонтаж.

А навесні 2023 року Сихівський районний суд задоволив позов керівника Галицької окружної прокуратури міста Львова про скасування незаконної реєстрації права власності та зобов’язав привести об’єкт самочинного будівництва до попереднього стану.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів