У Львові закликали створювати соціальні офіси, де пропонуватимуть роботу

19:45 10 жовтня 2020 р.

Уряд надав 6,5 млрд грн на допомогу безробітним. Зрозуміло, що ці гроші здебільшого пішли на «проїдання». Така допомога – шлях в нікуди. Важливіше дати людям змогу добре заробляти.

Так вважає Ростислав Пшемінський, голова Асоціації підприємців Львівщини, представник партії “Європейська солідарність”, пише DailyLviv.

Ми – підприємці, вважаємо, що людині потрібна інша допомога: дати можливість бути конкурентноздатними на ринку праці, - сказав він на засіданні "Безробіття на Львівщині: як його зменшити?” у Львівському пресклубі. – Чим більше людина заробляє, тим більше товарів і послуг вона купує, тим більшим є обіг коштів, і це вигідно усім. Якщо служба зайнятості не впорується зі своїм завданням – а вона власне і взяла на себе функцію перекваліфікації, навчання, а не лише розподілу коштів між безробітними і пошуку роботи за вакансіями – то навіщо така установа? Можливо, нам потрібен інший орган. Були би кориснішими, на мою думку, соціальні офіси, в яких людям пропонували би певну роботу, що не потребує особливої кваліфікації. Людина могла б заробляти кошти, а не чекати соціальної допомоги. Також важливо забезпечити навчання безробітних, давати їм навички, які потребує ринок. І уряд, і місцева влада мусять розробити чітку програму «Альтернативна професія», яка би діяла у реаліях, а не на словах.

Крім того, на думку підприємця, із кожною сферою бізнесу держава нині мусить працювати окремо і в сфері оподаткування: якщо є певні обороти, то податок повинен чи то зменшуватись, чи збільшуватись — залежно від того, яка ситуація склалася в часи карантину.

- Як підприємець і активіст, я бачу необхідність розробки чіткого алгоритму взаємодії громадськості і влади. Карантин оголив цю проблему: за три місяці я переконався, що місцева влада не готова йти з нами на контакт і слухати наші зауваження. Ми – дієві підприємці, які знаємо проблематику зі середини. І, дослухавшись до нас, влада могла би набагато розумніше та ефективніше протистояти удару по економіці в ці часи. Якби вчасно прокомунікували, спільно відреагували, тоді в нас би не збільшилось вдвічі безробіття на Львівщині - до 16,5 тисяч осіб. Хоча я вважаю це число значно заниженим, - зазначив він.

Ростислав Пшемінський наголосив на необхідності зменшення фіскального тиску на бізнес. Він повідомив, що нині Асоціація підприємців Львівщини розробила програму співпраці із управлінням Національної поліції у Львівській області, за якою підприємці і поліція взаємодіють. І він хоче, щоб фіскальна служба також пішла назустріч підприємцям у співпраці.  

-Ми хочемо створити умови, щоб бізнес хотів, а не боявся звертатися в правоохоронні та контролюючі органи. Щоб, наприклад, відкриваючи підприємство ми відразу прописували пункт про відеонагляд. Така співпраця потрібна також і з податківцями: консультаційні кабінети, спільні обговорення того чи іншого питання, швидка реакція на певні проблемні питання. Але прийдіть нині у податкову й попросіть консультацію: на тебе просто накричать, нічого не пояснять, і ти взагалі не розумієш, навіщо приходив.  Ми тільки за те, щоб бізнес став чистим і прозорим, щоб підприємці були зацікавлені офіційно працевлаштовувати працівників, а не тримати їх «у тіні». Але створіть для цього належні умови! Тільки тоді ми зможемо говорити про зниження рівня безробіття, - підсумував він.

Закон для захисту інвестора: у Львові розповіли, як створити робочі місця для містян.

У Львові поставили під сумнів офіційну статистику з безробіття і спрогнозували соціальний вибух.

У Львові ініціюють створення дорадчого органу при ЛМР, який би допоміг вижити малому бізнесу в часи пандемії.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу