Закон для захисту інвестора: у Львові розповіли, як створити робочі місця для містян

16:04 10 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Підтримкою малого і середнього бізнесу проблему безробіття в місті вирішити не вдасться. Потрібно створити комфортні умови і для великих гравців, які хочуть зайти до Львова.


Відео: Львівський пресклуб

Безперечно, ФОПи і середні підприємці повинні мати захист від держави і місцевої влади. Але в часи пандемії не менше потребують її інвестори, вважає Ярина Сорока, спеціалістка з інвестицій, представниця Української Галицької партії. Оскільки саме вони створюють велику кількість робочих місць. Новообрана влада мусить подбати про їхній захист, пише DailyLviv.

- Скасування податків чи пільг не вирішить ситуації з робочими місцями. Інвестиції - це можливість створення робочих місць, а робота - це можливість заробляти і жити краще. Ми повинні думати стратегічно й глобально. Українська економіка, і зокрема у Львові, давно потребує системних змін для нових інноваційних проєктів. І слово тут – за інвесторами, - сказала вона на засіданні "Безробіття на Львівщині: як його зменшити?»”у Львівському пресклубі.  

Ярина Сорока розповіла про досвід китайського міста Ченду, яке є побратимом Львова:

- Свого часу я проходила стажування у країнах Європи, зокрема Австрії, Польщі, а коли приїхала до Китаю, то була приємно здивована побаченим. Вдумайтесь: у китайському Ченду працюють 278 (!) найбільших компаній світу. Всі, напевно, подумають, що через дешеву робочу силу. А насправді рівень заробітних плат тут значно вищий, аніж у багатьох містах Європи чи навіть в США.

Розвинути  це місто вдалося завдяки закону про захист інвестора, який перші п’ять років звільняється від податку на прибуток, пояснює вона. Незалежно від того, скільки мільйонів інвестував у свій проєкт. Інвестори радо заходять в цей простір, між ними є велика конкуренція. А Ченду із того користає.

 - В Україні цього немає. У нас також відсутні програми на рівні міста, де би ми запрошували іноземних спеціалістів, які би стали для нас повноцінними партнерами. Щоб вони тут жили, паралельно розвиваючи, крім власного бізнесу, різні соціальні програми, наприклад, – студентські. Багато іноземних компаній хотіли би в нас працювати.

Ярина Сорока наголосила, що її партія ініціює створення індустріальних парків на місцях занедбаних нині підприємств. Адже це були би робочі місця для десятків тисяч людей. Однак, влада воліє будувати тут житлові квартали. А де мають працювати люди, які в тих будинках живуть? Їхати на заробітки у Європу, залишаючи власні сім’ї? Наразі все так і відбувається. І новообрана місцева влада мусить покласти цьому край.
 

У Львові поставили під сумнів офіційну статистику з безробіття і спрогнозували соціальний вибух.

У Львові ініціюють створення дорадчого органу при ЛМР, який би допоміг вижити малому бізнесу в часи пандемії.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів