У Львові повертатимуть мешканцям до 30 тис грн вартості генераторів: які документи подати у ЦНАП

13:27 4 листопада 2022 р.

Фото до новини

Така пільга діятиме для мешканців багатоквартирних будинків 3-х і більше поверхів.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com

Сьогодні виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про затвердження Програми часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки опалювального сезону 2022-2023 років». 

Як наголошує Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, через військову агресію росії і пошкодження енергосистеми України, ця Програма є необхідною і на часі. Участь у програмі можуть брати ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК Львова.

«Через те, що ворог пошкодив близько 40% всієї енергосистеми України, можуть відбуватися аварійні і погодинні відключення електрики чи взагалі її відсутність, є потреба у забезпеченні мешканців будинку електрикою. Маємо вже деякі ОСББ, які самостійно придбали генератори і застосовували їх в роботі, коли були проблеми з електропостачанням.

Розуміємо, що для багатьох будинків купити генератор є складно, відтак, щоб полегшити фінансове навантаження на їхні бюджети і допомогти придбати альтернативні джерела електроенергії, впроваджуємо цю програму у Львові.

Програма передбачає компенсацію на відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів у багатоквартирних будинках 3-х та більше поверхів. Сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але не більше 30 тис. грн. Є вимоги до електрогенератора – його номінальна потужність має бути від 3 кВт.

Хочу наголосити, що наявність електрогенератора дозволяє забезпечити функціонування внутрішньобудинкових систем, у тому числі системи опалення, за відсутності електрики. Зокрема, ним можна заживити ІТП чи насосні підкачувальні станції чи інші прилади важливі для функціонування житлового будинку», - пояснює Олександр Одинець.

Щоб стати учасником цієї програми, мешканці спільно з балансоутримувачем будинку – це ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК, спочатку мають оплатити купівлю електрогенератора через банк. Далі, для отримання компенсації, подають через ЦНАП або сервіс електронних звернень на розгляд комісії пакет документів:

- заяву встановленого зразка на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенератора;

- копії платіжних документів (первинні документи, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за наданий товар);

- копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора (або інше заводське маркування);

- копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку;

- документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг з протоколу).

Після цього створена для комісія розглядає звернення, формує та затверджує перелік учасників, які відповідають вимогам Програми, та скеровує протокол головним розпорядникам коштів – районним адміністраціям. Районна адміністрація готує зведений перелік усіх учасників Програми та готує проєкт розпорядження про розподіл часткової компенсації на придбання електрогенераторів.

Уже з наступного тижня мешканці можуть звертатися ЦНАП і подавати заяви на участь у Програмі. Передбачається, що процедура розгляду заяви і прийняття рішення триватиме до 10 днів.

G7 підтримає Україну взимку. Ми не дамо людям померти від голоду і холоду, - голова МЗС Німеччини

Мер Львова довів користь від буржуйок у школі

Мер Львова розповів, як місто готується до зими під час війни (відео)

Теплові пушки, генератори: Козицький розповів, як грітиметься Львівщина у разі ракетних ударів

Львів купує дуже багато буржуйок: Садовий розповів про підготовку до зими

Мер Львова розповів, як місто готується до зими під час війни (відео)

У житлових будинках Львова вже встановлюють металеві печі

У Львівській міській раді перевіряють пічки, які не працювали 30 років

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів