У Львові немає тероргану ДІАМ, який би перевіряв рішення виконкому ЛМР про будівництво

14:34 2 листопада 2021 р.

Фото до новини

З цієї причини Галицька окружна прокуратура Львова не змогла скасувати в адмінсуді ухвали про повернення позову щодо будівництва на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Тут зводять житловий комплекс депутати Львівської міської ради від «Європейської солідарності» Назарій Бербека та Остап Доскіч. Про це повідомляють Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com. 

Йдеться про другу чергу ЖК «Safe Town», яку виконком затвердив у лютому цього року. Компаніям ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» дозволили збудувати будівлю на дві частини висотою 24,1 та 33,8 метр. Тоді редакція «Наші гроші. Львів» написала про те, що це будівництво суперечить генеральному планові міста та зонінгу. Про жодне житло на цій території у основних містобудівних документах не йдеться.

З цієї ж причини прокуратура хотіла скасувати містобудівні умови та обмеження на другу частину комплексу. Однак в липні цього року суддя Львівського окружного адміністративного суду Ірена Гулкевич повернула позов як необґрунтований. На її думку, судитися про будівництво повинна насамперед Державна інспекція архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ).

Галицька окружна прокуратура не погодилася з цим рішення і подала апеляційну скаргу. Прокурори зазначили, що у Львові немає територіального органу ДІАМ, який би перевіряв будівництво та рішення виконавчого комітету Львівської міської ради. Зважаючи на це, прокуратура надіслала лист ДІАМ України про порушення в будівництві, однак жодної реакції з її сторони не отримала. Це, на її думку, свідчить про бездіяльність інспекції архітектури та містобудування.

Однак колегія суддів Восьмого апеляційного суду Василь Гуляк, Роман Коваль та Любомир Гудим загалом підтримали рішення першої інстанції. Вони погодилися, що прокуратура не мала достатніх правових підстав судитися з приводу цього будівництва.

Житловий комплекс на вул. Кульпарківській, 96 будують дві компанії – ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» та ТОВ «Тібет». Перша зводить будинки під маркою «Нова оселя». Її співвласником є депутат Львівської міської ради від «ЄС» Назарій Бербека, ще частина фірми належить Тарасу Дідику та Олександру Потернаку.

Власниками іншого підприємства «Тібет» є Юрій Доскіч та Остап Доскіч, останній з яких – депутат Львівської міської ради від «Європейської солідарності». За даними аналітичної системи YouControl, «Тібет» входить до групи компаній родини Доскічів, яка спеціалізується, зокрема, на виробництві кабельно-провідникової продукції та переробки брухту кольорових металів.

Загалом протягом 2018-2021 років виконавчий комітет затвердив шість містобудівних умов та обмежень для розбудови комплексу «Safe Town». Зараз на своєму сайті забудовник обіцяє сім секцій від 6 до 16 поверхів з комерційними приміщеннями на перших поверхах. При цьому для комерції тут виділять 2 тис. кв. метрів, а для офісних приміщень – 5 тис. кв. метрів забудови. З громадської інфраструктури тут планують прогулянкову алею, відпочинкові та спортивні майданчики.

Бербека, Князевич, Марчак і Пушинський будуватимуть в історичному ареалі Львова

У Львові відклали дозвіл на скандальне будівництво багатоповерхівки в історичному ареалі

Забудовник і депутат міськради Бербека отримає ще 5 млн грн на прибирання податкової

Інформаційну агенцію Дивись.інфо купив депутат Львівської міськради

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів