У Львові на безготівкових маршрутах виловили 346 пасажирів-зайців

21:56 16 червня 2023 р.

Фото до новини

У Львові на маршрутах №№1-А, 3-А та 10 станом на 15:00 сьогодні, 16 червня, контролери виявили 346 пасажирів, які хотіли скористатися пільговим проїздом без законних на те підстав.

Йдеться про пасажирів тих категорій, які, відповідно до чинного законодавства, не мають права пільгового (безплатного) проїзду у міському громадському транспорті.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Наразі таких пасажирів не штрафують. Але, після впровадження можливості безготівкової оплати проїзду у всьому громадському транспорті Львівської МТГ, такі мешканці ризикують отримати штраф, якщо не будуть оплачувати за проїзд. Про це розповіли у ЛКП «Львівавтодор».

«Переважна більшість таких пасажирів пред’являли контролерам пенсійні посвідчення «За вислугу років» та «У разі втрати годувальника». Такі посвідчення, відповідно до чинного законодавства, не дають права пільгового (безплатного) проїзду. Також часто пред'являють документи, що втратили чинність: посвідчення чи довідки про інвалідність, видані на певний термін. Є навіть такі пасажири, що пред'являють довідки участі у замісній терапії  - йдеться про наркозалежних», - розповіли у ЛКП «Львівавтодор».

У комунальному підприємстві додали, що загалом, з 5 червня у міських маршрутах №№1-А, 3-А та 10 контролери виявили 1164 пасажири, які не оплатили за проїзд. 

«Ще 1 536 осіб мали посвідчення, на підставі яких можна оформити пільгові ЛеоКарти, однак вони дочі цього не зробили. Цим пасажирам контролери наголосили на необхідності отримати пільгові транспортні картки та розказали як і де це можна зробити», - зауважили у ЛКП «Львівавтодор».

У Львівавтодорі нагадують перелік пільгових категорій людей, які можуть безоплатно оформити пільгову ЛеоКарт та, відповідно, користуватися громадським транспортом Львова на безоплатній основі:

Учасники бойових дій

Особи з інвалідністю внаслідок війни 1 групи (ст. 13).

Особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи (ст. 13).

Особи з інвалідністю внаслідок війни 3 групи (ст. 13).

Особи з інвалідністю з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 категорії

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до 2 категорії.

Діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою

Ветерани військової служби

Ветерани органів внутрішніх справ.

Ветерани державної пожежної охорони.

Ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Ветерани служби цивільного захисту.

Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України.

Ветерани податкової міліції.

Ветерани Національної поліції України.

Ветерани Бюро економічної безпеки України.

Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби.

Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи

Вдова (вдівець) загиблого або померлого військовослужбовця під час проходження військової служби, а також дружина (чоловік), у разі якщо вона (він) не взяла (не взяв) інший шлюб, та її (його) неповнолітні діти або повнолітні діти – особи з інвалідністю з дитинства, військовослужбовця, який пропав безвісти під час проходження військової служби.

Реабілітовані особи.

Діти з багатодітних сімей.

Діти з інвалідністю та особи, які супроводжують дітей з інвалідністю (не більше однієї особи під час однієї поїздки).

Особи з інвалідністю 1 групи та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи (не більше однієї особи під час однієї поїздки).

Особи з інвалідністю 2 групи.

Жертви нацистських переслідувань – колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання.

Жертви нацистських переслідувань – колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю.

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, крім тих, що перебувають під опікою (піклуванням).

Пенсіонери за віком.

Особи з інвалідністю 3 групи.

Мешканці інших громад, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті, теж можуть оформити пільгову ЛеоКарт.

Нагадаємо, тестування безготівкової оплати проїзду на автобусних маршрутах №1А, 3А та №10 триватиме орієнтовно до 30 червня. 

Щоб здійснити оплату безготівково, пасажиру необхідно прикласти банківську картку чи пристрій з підтримкою ApplePay\GooglePay до валідатора та зачекати одинарного звукового сигналу і зеленої відмітки на валідаторі. Банківська карта обов’язково повинна бути чіпована.

На етапі тестування тариф за проїзд не змінюється і залишається на рівні 15 грн – при всіх способах оплати.

Щоденно протягом періоду тестування на маршрутах працюють контролери ЛКП «Львівавтодор». На час тестового періоду вони не штрафуватимуть, а проводитимуть роз’яснювальну роботу для пасажирів – допомагатимуть завалідувати пільгові ЛеоКарт, сплатити безготівково чи купити квиток у водія. 

Сьогодні у Львові пів тисячі пасажирів скористалися безготівковою оплатою в автобусах

Повідомили маршрути, де встановлюють перші пристрої для безготівкового розрахунку в автобусах

Електронний квиток у Львівській МТГ віддали ЛКП Львівавтодор

У Стрийській, Грабовецько-Дулібівській та Моршинській ОТГ запрацювала безготівкова оплата проїзду

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів