У Львові і Дрогобичі ОТГ пропонують газотранспортним компаніям платити за землю під мережами
15:19 11 січня 2021 р.
У Дрогобичі міський голова Тарас Кучма вже дав доручення провести ревізію газових труб.
Ексголова правління АТ "Оператор газороздільної системи "Львівгаз" Юрій Войсович в інтерв'ю у Львівському пресклубі, повідомляє Dailylviv, заявив, що природний газ для населення не повинен дорожчати, а навпаки – його можна здешевити.
Один зі шляхів зменшення ціни на природний газ – повернення газових мереж у відання органів місцевого самоврядування, що значно здешевило би його транспортування. Тож і тарифи для населення, які зараз критично стрибнули догори, стали б меншими. Але чи готова місцева влада взяти на себе таку відповідальність? В умовах децентралізації такий крок цілком можливий, упевнений Юрій Войсович. Адже керівники ОТГ отримали більше повноважень.
В інформаційному просторі з'явилися дотичні перші відгуки на таку заяву.
Колишній голова Яворівської райдержадміністрації, відомий підприємець і правник Ігор Самардак відреагував на цю проблему у ФБ так: "Ціни за транспортування газу зростають . Це обгрунтовано ? Чи може чергова спроба залатати діри. А те, що жодної орендної плати за використання землі, де прокладені труби, жодна транспортуюча компанія не платить, це нормально? Звертаюсь до колег - публічно підтримати вимогу щодо мараторію на підняття цін на транспортування, до укладення відповідних договорів оренди землі з ОТГ та надання конкретних розрахунків вартості транспортування до конкретних ОТГ та аудиту таких розрахунків".
А заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних питань Андрій Ковч повідомив у ФБ, що вже виконує доручення міського голови Дрогобича Тараса Кучми:
“За дорученням Тараса Кучми буде проведено ревізію, щодо кількості газових труб, які пролягають через територію нашої громади. Адже, виходить так що і люди, і комунальні установи отримують шалені рахунки за транспортування газу, а натомість за оренду землі по якій проходять труби ніхто не платить”.
Цікавий коментар до цього посту Андрія Ковча від державного реєстратора Стебницької міської ради Анни Корчинської: "Право власності (чи оренди - DL) на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших споруд".
Поки що ніхто з експертів не сказав публічно про ймовірну небезпеку, спричинену гітотетичним запровадженням орендної плати для газотранспортувальників за використання земель місцевих громад. Чи така плата не зробить природний газ для населення ще дорожчим? Бо ж навряд чи приватні власники газових компаній з офшорів, за якими вгадуються обличчя олігархів з України, захочуть втрачати свої прибутки, не переклавши вчергове фінансовий тягар на плечі споживачів газу.
Мабуть, лише будучи готовими до створення ефективних спеціалізованих комунальних підприємств з обслуговування газотранспортних мереж, ОТГ можуть в юридичній площині братися за перебирання на себе права власності (користування), щоб зробити розподіл газу справді дешевшим для споживачів - побутових і промислових.
Як споживачу зберегти свої пільги і субсидії після зміни постачальника природного газу
З 1 квітня газопостачання Нафтогаз України можна буде оформити майже у кожному населеному пункті
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook